Adsense Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Adsense Hesabı Nasıl Oluşturulur?

 
İnternetin hayatımızdaki rolü her geçen gün artmaktadır. Günümüzde hem işletmeler hem de bireyler kendi web sitelerini oluşturmayı tercih etmektedirler. İşletmeler satışlarının bir kısmını mağaza içinde yapmakta ve dahası online satış yapmaktadır. Web sitelerinin önem kazandığı bu çağda internetten para kazanmanın farklı yolları var. Bu makalemizde adsense hesabı nasıl oluşturulur? Sorusuna cevap arayacağız. Bu sorunun cevabına geçmeden önce adsense kavramını ele alacağız.

 

Adsense Nedir ?

Google Adsense İle Para Kazanmak

Adsense, web sitesi yayıncılarının web sitelerindeki içeriğine reklam yerleştirerek her aşamada para kazanmalarını sağlayan bir google ürünüdür. Adsensenin ne anlama geldiğini açıkladıktan sonra şimdi de adsense hesabı nasıl oluşturulur? sorusuna cevap bulalım. İlk olarak, bir Google AdSense hesabı açmak için bu bağlantıya tıklayarak ilgilendiğiniz sayfayı ziyaret edin. Daha sonra sağ üstteki “Başlat” düğmesine tıklayın. Ardından karşınıza bir forum çıkacak. Bu formda öncelikle web sitenizin adını yazmalısınız. Ardından aşağıya e-posta adresinizi girin (gmail olmalıdır). Son olarak, AdSense ile ilgili e-postaları almak isteyip istemediğinizi seçin ve “KAYDET VE DEVAM ET” düğmesine basın.

 
Bu işlemlerden sonra karşınıza Google giriş ekranı görünecektir. Burada gmail kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın. Ardından aşağıdaki hesap oluşturma ekranı sizi karşılayacaktır. Ülkenizi ve bölgenizi seçtikten sonra sözleşme şartlarını kabul edin ve “HESAP OLUŞTUR” butonuna tıklayın. Hesap oluşturmak için son bir adımınız kaldı. Açılan ekranda bir ödeme profili oluşturmalısınız. Bunun için kişisel bilgilerinizi ve adresinizi girdikten sonra ‘GÖNDER’ butonuna tıklayınız. Ardından telefon numaranızı onaylayın ve bir sonraki adıma geçin.

Adsense Hesabı Açmak Ücretli Mi ? 

Hesabı açtığınız zaman birçok kişinin aklına şu soru gelmektedir. Adsense hesabı açmak ücretli mi? Google Adsense hesabı açmak ücretsizdir. 

Adsense Kullanmanın Avantajları

Bu siteyi kullanan kendisine birçok avantaj sağladığı bilinmektedir. Adsense kullanmanın avantajları; Google Adsense kullanıcıları, Google ile iş birliği yapma olanağına sahiptir. Google, otomatik reklamcılıkla, kullanıcıların ilgi alanlarına göre reklamlar görüntüler. Sonuç olarak, kullanıcı tıklama oranı artar. Otomatik Reklamlar özelliği, Google’ın web sitenizin herhangi bir alanında reklam göstermesine olanak tanır. Google Adsense, internet üzerinden para kazanabileceğiniz bir platformdur. Kısacası, gelirinizi artırmanıza olanak tanır. Google Adsense, kullanımı çok kolay bir platformdur. 

Adsenseden Para Kazanılır Mı ?

Web sitelerinde Adsenseden para kazanılır mı? diye araştıran kullanıcıların yaptığı en yaygın hata, en çok reklam geliri sağlayan sektörle ilgili web sitelerine odaklanmaktır. Bu hataya düşen kullanıcılar, reklam geliri yüksek ancak yeterli bilgisi olmayan sorunlu bir site oluşturma eğilimindedir. Sonuç olarak, web sitesi başarısız ve etkisiz bir çaba olmaya devam ediyor.

Adsensede Reklam Nasıl Verilir?
 

Adsense reklam hizmetini kullanmak için ilk olarak bir adsense hesabına kaydolmanız ve onaylanmanız gerekir. Ardından hesabınıza giriş yapın ve ekrandaki “Reklamlarım” sekmesine tıklayın. Burada daha önce girdiğiniz mesajların bir listesini görebilirsiniz. “Yeni İlan” bölümünde reklamınıza bir isim vermelisiniz. Aşağıda gösterilen reklam boyutu seçeneklerinden sayfanız için doğru olanı seçersiniz. Bunlar aynı zamanda en karlı reklam boyutları olarak da adlandırılır.

 
Bu adımdan sonra, reklam türünüzü, metninizi veya görselinizi veya her ikisini de tanımlarsınız. Unutulmamalıdır ki en karlı reklam türleri hem metin hem de resim içerenlerdir. Metin reklam stili adımında, özellikle metin reklamlarda renkleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, reklamlarınızı web sayfalarınıza göre kategorilere ayırabilirsiniz. Bu aşamaların sonucunda Adsensede reklam nasıl verilir? sorusunun cevabını almış olursunuz.
 
AdSense reklam yerleşimi ise reklam tıklama oranınızı doğrudan etkilenmesidir. Tıklama oranına göre gelir elde edildiği düşünüldüğünde, reklam yerleşiminin önemi anlaşılabilir. Öncelikle, web siteniz için Adsense uyumlu bir tema seçmelisiniz. Bu şekilde web sitenize kolayca reklam yerleştirebilirsiniz. Sitenizde alabileceğiniz reklam sayısında bir sınırlama olmaksızın birlikte, reklamları kullanıcının sitede dolaşmasını zorlaştırmayacak şekilde yerleştirmeniz önemlidir.

Adsense Pin Olayı Nedir ?

Adsense reklam işlemindde sonra burada adsense pin onayı nedir? Sorusunu inceleyeceğiz. Adsense pini nedir sorusu sıklıkla kullanıcılar aracılığıyla sorulur. Google Adsense PIN’i istemek, bu projede para kazanmanın son adımıdır. Milyonlarca doların söz konusu olduğu böyle bir sektörde, Google’ın reklamını yapacağı kullanıcıları dikkatle seçmesi ve belirli kriterler belirlemesi gerekiyor. Bunu yapmak için Google, sitelerinde reklam almak isteyen kullanıcıların PIN doğrulamasını zorunlu kılar.

Adsense Ban Nedir?
 
Adsense ban, Google, reklamını yaptığı sitelerin AdSense politikaları tarafından tanımlanan ölçütleri karşılamasını bekler. Bunun için reklamlarını alacak web sitelerinin detaylarını kontrol eder. Gerekli kriterler karşılanmadığında reklam almanızı engeller. Bu durum Google tarafından günlük dilde “yasak yemek” olarak tanımlanmaktadır. Reklam almanın zor olduğu düşünüldüğünde yasağın nedenlerine dikkat etmek gerekmektedir. Bu nedenler; itenizde kendi reklamlarınıza tıklamanız, yasağın ana sebebidir. Diyelim ki web sitenizde bir reklam aldınız ve ardından kendiniz tıklayın. Bu durumda kesinlikle Google tarafından yasaklanacaksınız.Aynı sayfada iki farklı üyenin promosyon kodunu kullanmak yasaktır. Bu tür uygulamalar genellikle kullanıcılar tarafından daha fazla reklam ve dolayısıyla daha fazla tıklama almak için yapılır.Google, aynı sayfada aynı boyut, renk ve içeriğe sahip reklamları kullanmanızı kabul etmez. Maalesef aynı boyutta iki adsense reklamı kullandığınızda banlanmanız kaçınılmazdır. Kullanıcılar tarafından yapılan en yaygın hatalardan biri, sitelerine çeşitli içeriğe sahip reklamları yönlendirmek için web sitesiyle alakalı olmayan anahtar kelimeler kullanmaktır. Google’ın uyguladığı yasağın sebeplerinden biri de bu.
 
Bu yazımızda ne anlattığımızı kısaca özet geçecek olursak; ilk olarak adsensenin ne anlama geldiğini bilmeyen arkadaşlar için açıkladık. Daha sonra adsense hesabı nasıl açılır ve bu hesabı açmak için bir ücret ödeniyor mu bu konuyu inceledik. Sonra bu konunun avantajlarını ve bu uygulamadan para kazanılır mı, para kazanmak için nasıl bir yol izlenilmesi gerektiğini detaylı bir şekilde anlattık. Umarım yardımcı olmuşuzdur.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku