Apple, eski iPhone’lar için bir güncelleme yayınladı!

iOS 13 güncellemesini bile alamayacak kadar eski olan iPhone cihazları Apple tarafından unutulmadı ve yeni bir güncelleme aldı.

 

Birkaç gün önce iOS 15 piyasaya çıkarken Apple eski iPhone’ları da unutmadı iOS 13 güncellemesini bile alamayacak kadar eski olan iPhone ve iPad cihazları için yeni bir güncelleme yayınlandı . Bu güncelleme, yıllar sonra eski iPhone’unuzun ayarlarına girmek için bir neden olabilir .

iPhone 6 ve diğer iOS 12 cihazları için güvenlik yaması

Geçen hafta iOS 15’in piyasaya sürülmesiyle, yeni iPhone’lara güvenlik iyileştirmeleri eklendi. Ancak yine de iPhone 6 ve daha eski iPhone’ları kullanan bir segment var. Apple, bu azınlığı göz ardı etmeyerek yeni nesle getirdiği güvenlik güncellemelerinin bir kısmını eski cihazlara gönderdi. Bu güncellemeyi iOS 12.5.5 sürüm numarası ile aşağıdaki iPhone ve iPad cihazlarında yapabilirsiniz:

  • iphone 5s
  • iphone 6
  • iPhone 6 Artı
  • iPod touch6
  • iPad Air (birinci nesil)
  • iPad mini 2
  • iPad mini 3

Bu cihazların ortak özelliği iOS 12’den sonra güncellenmemiş olmaları. Dolayısıyla yeni çıkan sürümün sayısı da iOS 12’ye ek olduğunu gösteriyor. Ne yazık ki bu listede olmayan cihazlarda güncelleme yok. yeni bir güncelleme aldı.

iOS 12.5.5 güncellemesini yüklemeli misiniz?

Üreticiler eski cihazlarına güncelleme yayınladıklarında tüketiciler her zaman aynı şüpheye sahiptir. Güncellemenin cihazınızı yavaşlatarak yapma olasılığı, zaten düşük performans gösteren cihazınızın çöpe dönüşmesine neden olabilir. Bu güncellemenin detayları bilinmese de Apple’a göre içeriği tamamen bir güvenlik güncellemesi ve bazı küçük optimizasyonlardan oluşuyor. iOS 15 zaten sahnedeyken iOS 12 gibi eski bir işletim sistemine yeni özelliklerin gelmesini beklemiyorduk.

Bu noktada Apple’a güvenip güvenmemek size kalmış, güvenlik güncellemeleri cihazınızın performansını etkilemiyor. Aksine daha güvenli bir internet deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Yani bu güncellemenin cihazınızda kaybedecek bir şeyi yok gibi görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku