Apple iPhone 15 Pro Serisi, 5x Periskop Yakınlaştırma Lensine Sahip Olabilir

Apple’ın periskop lensli bir iPhone üzerinde çalıştığına dair söylentiler 2020’de Ming-Chi Kuo‘dan gelmiştiBazı sızıntılar da ise 2022’de iPhone 14 Pro’nun periskop lense sahip olacağını söylese de, yeni sızıntılar da sadece 2023’te piyasaya sürülen iPhone 15 Pro ile geleceğini gösteriyor.

Analist Jeff Pu‘ya göre, Apple nihayet iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde 5x optik zoomlu bir periskop lens tanıtacak. Cupertino devinin, 2023 iPhone Pro modelleri için periskop lens tedarik edecek olan Lante Optics ile pazarlık yaptığı söyleniyor. Apple’ın örnekleri test ettiği ve son kararı Mayıs ayında vereceği söyleniyor.

Anlaşmadan sonra Lante Optics’in Apple’a 100 milyon parça tedarik edeceği bildiriliyor. Samsung ve HUAWEI, amiral gemisi ürünlerinde zaten 10x periskop zum lens sunuyor ve her nesilde daha iyi olmaya devam ediyorlar. En yeni iPhone 13 Pro modelleri 3x optik yakınlaştırma ile sınırlıdır.

Öte yandan, son sızıntılar, şirketin mevcut nesilde 12MP’den iPhone 14 Pro serisinde 48MP ana kameraya geçeceğini ve iPhone 13 serisinde 4K kayıt yerine 8K video kaydı için destek getireceğini söyledi.

Kaynak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku