Aslan Burcunun Özellikleri Nelerdir ?

Aslan Burcunun Özellikleri

Aslan burcunun özellikleri Yönetici gezegeni Güneş olan Aslan burcu elbette en güçlü burçlardan biridir. 22 Temmuz 22 Ağustos tarihleri arasında doğan insanları kapsayan Aslan burcunun elementi ateştir. En sevdikleri hayvan ise elbette aslan ve kedi yani kedigillerdir. 5 rakamının uğur getirdiği Aslan burcu genellikle sabit özellikleriyle bilinirler.
Yaratıcılık ve üstünlük konusunda her daim isimlerinden söz ettirirler. Organizasyon yapma yetileri oldukça gelişmiştir. Zihinleri her daim açıktır ve her daim neşelidirler. Otoriter tavırları onları lider konuma rahatlıkla getirebilir. Öylesine otoriterdirler ki zaman zaman bu gücü diktatörlük ya da zorbalık olarak kullanabilirler. Yüksek mevkide iş sahibi olduklarında asla tolerans göstermez, gücün adeta kölesi olurlar. Fakat arkadaş ortamlarında tam tersi oldukça cömert tavırlar sergilerler.

Aslan Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcuna sahip olan erkekler çok sorumluluk sahibi insanlardır. İşlerini kendi hayat felsefeleri olarak benimserler ve her detayına önem verirler. Bunun için asla emir almaktan hoşlanmazlar, her zaman için yönetici pozisyonunda olmak isterler. Bu konuda da oldukça başarılıdırlar. Etrafında bulunan insanları etkilemek onlar için çocuk oyuncağıdır. Pratik çözümleri sayesinde popülariteleri yüksektir.
Arkadaş ortamının ise aranan yüzü olan Aslan burcu her zaman hareketlidir. Girişken tavırları kolayca arkadaş edinmelerine yardımcı olur. Sevdiği insanların dertleri ve problemleri ile yakından ilgilenirler. Gezmeyi, seyahat etmeyi severler. Eğlenmek onlar için bir yaşam tarzıdır bu yüzden oldukça sosyaldirler.
İlişki konusunda ise sahip olduğu ateş grubu dolayısıyla çok çabuk öfkelenerek karşı tarafı biraz üzebilirler. Sinirlendikleri zaman gözleri hiçbir şey görmez ve oldukça kırıcı olabilirler. Fakat bu kısa sürede geçer. Günlük hayatlarında zeki, sempatik ve romantiktirler. Kendilerinin övülmesinden çok hoşlanırlar. Birine gerçekten âşık olduklarında oldukça sadık bir partnerdir. Evliliği boyunca her zaman evine, eşine ve çocuklarına düşkün bir baba profili oluştururlar.
Aslan burcu erkekleri iş hayatlarında ise hep başarı odaklıdırlar. Her türlü probleme ve riske karşı her zaman temkinlidirler. Detaycı yönleri başarılı olmalarına katkı sağlar.

Aslan Burcu Kadının Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcu kadını kendine güvenen ve ayakları yere basan tavırlarıyla adeta güçlü kadın profili çizerler. Rol yetenekleri fazlasıyla gelişmiştir. Küçük oyunlar kurarak karşısındaki insanlara tuzak kurmayı severler. Böylece insanları gerçekten tanımaya çalışırlar. Dürüstlüğü hayatının merkezine koyan Aslan burcu kadını, kendisine yalan söyleyen kişiyle ilişkisini anında bitirir.
Canlı ve enerjik yapısıyla etrafına neşe saçan Aslan burcu kadını farklı insanlarla tanışmaktan hoşlanır. Hep daha fazla bilmek ve öğrenmek isterler. Fakat gerçek dostluklarında oldukça seçici davranırlar. Herkesle arkadaş olurlar fakat sınırı hep onlar çizeler. İyi niyetlerinin kötüye kullanılmasına izin vermezler.
Kısıtlanmaktan hoşlanmayan Aslan kadını ekonomik özgürlüğünün ellerinde olmasını isterler. Asla para biriktirememelerinin sebebi ise her şeyin en iyisine sahip olma istekleridir. Kişisel bakımlarına olması gerekenden çok daha fazla önem gösterirler.
Evliliklerinde ise oldukça sadık olan Aslan burcu kadını anne olmaya her daim hazırdır. Etrafındaki çoğu yetişkin insana bile anaç tavırlarıyla yaklaşırlar çünkü lider ve yönetici olma durumu hayatlarının her aşamasında hoşlarına gider. Anne olduklarında ise biraz fazla bir disiplin bekleyebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku