Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir ?

Başak Burcunun Özellikleri

Merkür’ün yönetici etkisinde olan Başak burcu, doğum tarihi 23 Ağustos ve 22 Eylül olan kişileri kapsar. Değişken yapılarıyla dikkat çeken Başak burcu insanları Toprak grubu olmakla birlikte 6 sayısı onlara uğur getirir. Başak burcu insanları hemen hemen tüm evcil hayvanları severler.
Günlük yaşantılarında oldukça detaylı olan bu burç analiz konusunda da çok başarılıdırlar. Her olayı hesaplayarak hep bir sonuç çıkarırlar. Fakat aceleci olma özellikle bolca hata yapmalarına sebep olur. Aşırı meraklı olmaları çoğu zaman onlara yeniliklerin kapısını açsa da bazen başlarına bela olabilir.
Çok iyi birer dostturlar. Alçak gönüllülükleri her zaman onları bir adım öne çıkartır. Esprili tavırlarıyla da ortamda aranan kişi haline geliriler. Cana yakındırlar. Hep iyilik yapma eğilimindedirler. Fakat hiçbir şeyi kolay beğenmezler. Dediğim dedik tavırları bazen sıkıcı olabilir. Hastalık derecesinde titizdirler. Temizlik onlar için vazgeçilmezdir. Temiz hissetmedikleri ortamlarda kendilerini hep hasta hissederler.
 

Başak burcu erkeğinin özellikleri nelerdir?

Başak burcuna sahip erkekler gayet sempatik ve sevimli bir mizaca sahiptir. Dış görünüşlerine oldukça özen göstererek her daim iyi görünmek isterler. Neşeli karakterli ile birlikte etrafındaki sorunları kolayca çözüme ulaştırır.
Karşı cinste her zaman için kibarlığa önem veren Başak burcu erkekleri için nezaket ve saygı olmazsa olmazlar arasındadır. Aynı şekilde temizliğe düşkünlüğü de karşı taraftan aynı beklenti içine girmesine sebep olur. Genellikle aşktan kaçan ve korkan bir yapıya sahip olmasına rağmen doğru insanı bulduğunda sadık bir partnerdir. İlişkilerde öncelikle arkadaşlık bağının oluşmasını ister. Her zaman için mantıklı, düşünceli ve hassas bir eş olur. Bu nedenle evlilik için ideal eştir. Çocuklara çok fazla düşkün olmasa da sorumluluk sahibi olması onu iyi bir baba konumuna getirir.
Arkadaş çevresinde ise açık sözlülüğüyle bilinir. Olumsuzluklar karşısında asla susmaz, eleştirisini her koşulda yapar. Aşırıya kaçacak şekilde olan temizlik hastalığı zaman zaman çevresindekileri rahatsız edebilir. Aynı şekilde düzensizlik de onun katlanamayacağı şeyler arasındadır. Etrafındaki eşyaların ve insanların belli bir sistem ve disiplin içinde bulunmasını ister.
 

Başak burcu kadınının özellikleri nelerdir?

Başak burcu kadınları da tıpkı Başak burcu erkekleri gibi her ayrıntıya dikkat eden, sorumluluk sahibi bir karakterdir. İdealleri uğruna gerekirse savaşabilir, hırs sahibidir. Başarı onun hayatının en hassas noktasıdır. Sahip olduğu işte başarılı olmak için çok çaba sarf eder. Pratik zekası sayesinde bunda da başarılı olur. Aynı şekilde karşısına çıkan ani sorunlara da pratik çözümler bularak etrafındaki insanları şaşırtabilir.
Her ne kadar azimli bir yapıya sahip olsa da aslında Başak burcu kadınları çok kolay bir şekilde incinebilir. Oldukça alıngandır ve onu üzen insanları kolay kolay affedemez. Belki kin tutar diyemeyiz fakat kırılgan yapısı yüzünden yapılanları unutması zaman alır. İlişkilerde her zaman mükemmel olanı isterler. Eğer karşısına çıkan insan onu mutlu etmek çaba gösteriyorsa bu ilişkiyi yürütmek için onlar da çaba sarf eder. Başak burcu ile birlikte olan erkekler her zaman mutlu bir yuvaya sahip olurlar.
 
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku