Crypto com CEO’su Hack Saldırısını Değerlendirdi

Singapur merkezli kripto borsası Crypto com’un CEO’su Kris Marszalek , geçtiğimiz gün Bloomberg TV’ye şirketin güvenliğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Marszalek, şirketin güvenlik katmanının ihlal edilmesinden sonra bu hafta başlarında 400 hesabın saldırıya uğradığını doğruladı.

Lider Borsanın CEO’su Açıklandı

Crypto com, haftanın başından beri güvenlik ihlali sorunlarıyla boğuşuyor. Şirketin CEO’su Kris Marszalek , yaklaşık 400 hesabın hacklendiğini doğrularken kritik açıklamalarda bulundu. Crypto com, kullanıcıların yetkisiz etkinliklerinin raporlarının ardından platformunda para çekme işlemlerini askıya aldı. Daha sonra kullanıcılardan hesaplarında tekrar oturum açmaları ve iki faktörlü kimlik doğrulamalarını sıfırlamaları istendi.

Güvenlik ihlallerinin tespit edilmesinin ardından Marszalek, şirketin para çekme işlemlerini hızlı bir şekilde durdurduğunu, sorunu kısa sürede çözdüğünü ve yaklaşık 13 ila 14 saat içerisinde işlemlerin yeniden etkinleştirildiğini ifade etti. Aynı gün, etkilenen tüm hesaplara para iadesi yapıldı. Böylece kullanıcılar fonlarında herhangi bir kayıp yaşamamışlardır.

Ne Kadar Varlık Çalındı?

Blockchain üzerindeki verilere göre, saldırıda Tornado Cash aracılığıyla yaklaşık 15 milyon dolar değerinde Ethereum çalındı ​​ve aklandı. Ancak Marszalek, Çarşamba günü ne kadar para alındığını paylaşmadı. Crypto com, birkaç gün içinde toplam miktarı açıklayan kapsamlı bir rapor yayınlayacağını bildirdi. Marszalek, işin ölçeği ve kullanıcı fonlarının risk altında olmadığı düşünüldüğünde bu rakamların özellikle önemli olmadığını vurguladı.

Platformun başkanı olarak sorumlu bir açıklama yapan Marszalek, halkın ateşini söndürdü. Bu bağlamda yatırımcılara ne olursa olsun soğuk cüzdan hatırlatması yapılmalıdır. Borsalardaki fonlar savunmasız hedefler olarak kabul edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku