Çürük Diş Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Tedavi

Çürük diş ağrısına iyi gelen bitkisel tedavi konusunda yıllardır geleneksel tıp esas alınabilir. Diş ağrısı aniden ve uygun olmayan anlarda gelebilir. Açıkçası, onu oluşturan nedenlerin ötesinde, her zaman doğru araçlarla ele alınmalıdır. Çürük diş ağrısına iyi gelen bitkisel tedavi yöntemini az çok kısa sürede çözmek için izlenecek en uygun tedaviyi yalnızca diş hekimi önerebilecektir.

Diş hekimi ziyaretini beklerken, en azından ağrıyı biraz hafifletmeye çalışmak mümkündür. Bu durumlarda, anti-inflamatuar ve analjezik ilaçlar ilk çözümdür. Ve çoğu durumda en etkilidir, ancak herhangi bir ilaç türünü almadan önce doktorunuza danışmanız her zaman iyi bir fikirdir. Bununla birlikte, diş ağrısını hafifletmek için bazı doğal çözümler de vardır.

Diş Ağrısı Nedir?

Çürük Diş Ağrısı

Diş ağrısı, birkaç kökene sahip olabilen oldukça acı verici ve dayanılması zor bir rahatsızlıktır. Çürük, diş eti iltihabı, periodontitis, minber, aşırı diş hassasiyeti gibi durumlarda gündeme gelebilir. Çoğu durumda, diş ağrısı, dişin içindeki özellikle  kan damarları  ve sinir uçları açısından zengin bir yapı olan pulpanın iltihaplanmasıyla tetiklenir. Bu iltihaplanma, mine ve alttaki dentinin aşınması ile bağlantılı olabilir. Bu anlamda çürük ana etiyolojik ajanı temsil eder.

Diş ağrısının her zaman bir alarm zili, dişçide kontrole gitmeniz için açık bir davet olarak yorumlanması gerektiği açık olsun. Ağrılı uyaranı yok saymak ya da analjezik ilaçlar ya da doğal ilaçlarla boğmak, yalnızca zaman içinde altta yatan sorunu büyütebilir.

Halk hekimliği, diş ağrısı durumunda faydalı olan uzun bir dizi bitkisel tedaviyi kendi saflarında sayar ve başka türlü olamazdı, çünkü birkaç on yıl öncesine kadar diş hekimliği, dişin basit bir şekilde çıkarılmasının ötesinde büyük tedavi olanakları sunmamıştı. .

Çürük Diş Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Tedavi İçin Ne Zaman Başvurulur?

Diş ağrısı çektiğinizde, ilk kural rahatsızlığın temel nedeninin ne olduğunu anlamaktır. Böylece duruma en uygun tedaviyi seçebilirsiniz. Bu, her zaman doktorunuzun ve diş hekiminizin tavsiyesini aldıktan sonra, diş ağrısı için doğal ilaçlara başvurma olasılığını azaltmaz. Hatta çürük diş ağrısına iyi gelen bitkisel tedavi bazı ilaçların etkileriyle çelişebilir veya belirli patolojileri olan kişiler için uygun olmayabilir.

Örneğin sorun hamileyken ortaya çıkarsa, çoğu ilacın ve özellikle antibiyotiklerin kullanımının yasak olduğu düşünüldüğünde, hamilelik sırasındaki doğal ilaçlar gerçek bir derde deva olabilir. Ancak daha etkili olabilecek doğal ilaçlar nelerdir?

Tuz Ve Su Durulama

Tuz Ve Su Durulama

Tuz, doğal bir dezenfektandır ve dişler arasındaki yiyecek kalıntılarını yumuşatmaya yardımcı olur. Özellikle diş ağrısı ve diş eti ağrıları için iltihabı, ağız lezyonlarını ve aftları azaltan doğal bir çaredir.

Hidrojen Peroksit

Oksijen peroksit, bakterileri öldürmenin ve diş plağını azaltmanın yanı sıra ağrı ve iltihaplanmaya karşı bir müttefiktir. Sudaki hidrojen peroksiti seyreltmeye ve tabii ki elde edilen solüsyonu yutmamaya dikkat etmek gerekir.

Soğuk Kompresler

Soğuk Kompresler

Soğuk, iltihaplanmayı ve şişmeyi azaltmanın yanı sıra, kompresin uygulandığı bölgedeki kılcal damarların daralmasını teşvik ederek ağrıyı azaltır. Bu, çocuklar için gerçekten mükemmel olan doğal bir diş ağrısı ilacıdır.

Nane Çayı

Nane Çayı

Diş ağrınız varsa, bir fincan nane çayı yapmak çözüme doğru ilk adım olabilir. İnfüzyon gargara yapmak için gargara olarak kullanılabilir ve sakinleştirici etkilerini uzatmak için içilebilir.

Sarımsak

Çürük Diş Ağrısına İyi Gelen Sarımsak

Bu yaygın bileşen, diş ağrısı rahatlaması söz konusu olduğunda da bir cankurtarandır. Sarımsak doğal bir ağrı kesicidir ve diş plağına neden olan bakterileri öldürür. Bir diş sarımsağı ezmeniz ve anestezi etkisini gösterebilmesi için ağrılı kısma mümkün olduğunca uzun süre sürmeniz önerilir.

Karanfiller

Karanfiller

Karanfil esansiyel yağı, etkilenen bölgeye uygulandığında diş ağrısını azaltmaya ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur.

Gramigna

Bu bitkinin çeşitli yatıştırıcı özellikleri vardır. Diş ağrısı söz konusu olduğunda, enfeksiyonları önlemek ve iltihabı azaltmak için gargara şeklinde ot kullanılır.

Kekik

Kekik ayrıca ağızda ağrıyla savaşmaya yardımcı olabilecek antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahiptir. Kekik esansiyel yağı kullanılması ve bir pamuk yardımıyla etkilenen bölgeye birkaç damla uygulanması tavsiye edilir.

Diş Ağrısına İyi Gelen Şeyler

Diş ağrısına diş çürüğü, minber, periodontitis veya apse gibi çeşitli nedenler neden olabilir. Genellikle baş ağrısı ve sırt ağrısı ile ilişkilendirilir. Doğal ilaçlarla tedavi edilebilir.

Diş ağrısı belirtileri şunlardır:

Diş ağrısı, kökenini belirleyen nedenlere bağlı olarak semptomları değişebilen en yaygın rahatsızlıklardan biridir. Genel olarak buna her zaman az çok sürekli veya nabız atan ve genellikle kalıcı olabilen ağrı eşlik eder.

Klasik diş hekimliğinde çürüğe bağlı diş ağrılarında çürük dokuyu çıkarmak için mekanik aletler kullanılır ve ardından kalan boşluğu doldurmaya devam eder. Dentozofide prosedür benzerdir, ancak yöntemler klasik diş hekimliğine göre daha az invazivdir: lazer matkabın yerini alır ve kullanılan tüm materyaller muhtemelen biyouyumludur, bu yine dentozofide dişler ve insan vücudu arasında önemli bir bağlantı olduğu için . , gezegen.

Diş Ağrısı Nedenleri

Diş ağrısı  birden fazla nedene  bağlı olabilir :
• Çürük  diş ağrısı nedenlerinden biri olabilir. Bakterilerin neden olduğu kronun az çok geniş bir boşluğudur. İlk başta ağrı eşlik etmez, semptomlar ancak daha sonraki bir aşamada, çürük dentine (emayenin altındaki alan) ulaştığında ortaya çıkar. Enfeksiyon pulpaya ulaştığında ağrı yoğunlaşır.
• Pulpitis, diş pulpasının iltihabı ve dişin destek dokularının iltihabı olan periodontitis de kronikleşebilen yoğun ağrıya neden olabilir.
• Başka bir neden sözde  yirmi yaş dişleri olabilir. Bunlar dört azı dişidir, yanlış yerleştirilirlerse diş eti kompresyon veya enfeksiyon nedeniyle iltihaplanabilir. Semptomlar apsenin neden olduğu semptomlara benzer.

Genellikle ağrıları ilk başta yorumlamak zordur. Ancak enfeksiyon yayıldığında ağrılar da diş bölgesinden uzağa yayılır ve normal günlük eylemlerin devam etmesini engelleyen ve düzgün bir şekilde konsantre olmanıza izin vermeyen ciddi rahatsızlıklara neden olur.

Diş Ağrısı Durumunda Beslenme

Diş, yiyecekleri çiğnemek ve öğütmekle görevli sindirim sistemine ait bir organdır. Şeker dişlerin ilk düşmanıdır. Enginar, çay ve kırmızı şarap gibi kahve veya çok lekeli yiyecekleri kötüye kullanmamak önemlidir.

Akşam temizliğini asla ihmal etmeyin çünkü geceleri plak oluşur ve ağız için tehlikeler çoğalır. Ağız kokusu sorunu olanlar için düzenli olarak az yağlı, şekersiz doğal yoğurt tüketmek faydalı olacaktır. Diş ağrısı  durumunda, sıcak su ve kırmızı biber solüsyonuna batırılmış bir bezle ağrıyan bölgeyi silmek çok rahatlatıcı olabilir.

Geleneksel Çin Tıbbı

Geleneksel Çin Tıbbında (TCM) diş ağrısının nedenleri derinlemesine araştırılmalıdır. Bununla birlikte, genel olarak, diş ağrısı durumunda anında rahatlama sağlamak için kalın bağırsağın meridyeninin 4. noktasına basmak gerekir.

Başparmağınızı ve işaret parmağınızı hareket ettirdiğinizde elde oluşan gamzede nokta tanımlanmalıdır. Bu bölgeye masaj yapmak baş ağrılarında da etkilidir.

Uçucu Yağlar

Aslında aromaterapi, sorunun nedenlerinden çok diş ağrısına bağlı ağrılı semptomların yoğunluğuna ve psiko-fiziksel strese müdahale eder. Uçucu yağlar inhalasyon, masaj veya ağız yoluyla alınabilir. Aromaterapist, anason esansiyel yağı, portakal esansiyel yağı, fesleğen esansiyel yağı, selvi esansiyel yağı, limon otu esansiyel yağı çürük diş ağrısına iyi gelen bitkisel tedavi yöntemlerindendir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku