Tekno Konum
Teknolojiye dair her şey!

Diş Çürümesini Önleyen Öneriler

0 207

Dişlerinizin uzun süre sağlıklı kalması için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü dişler bazı yiyeceklere karşı aşırı hassas yapıdadır. Diş çürümesini önleyen öneriler göz önünde bulundurulmalı, dişlere ayrıca bakım yapılmalıdır.

Diş Çürümesini Engelleyen Öneriler

  • Özellikle gece yatmadan önce dişleri fırçalamak çok önemlidir. Çünkü gece saatleri tüm bakterilerin üreme zamanıdır. Dişte kalan yiyecekler bakteri oluşturarak diş yapısının zayıflamasına neden olur.
  • Diş çürümesini önleyen öneriler içinde en etkili diğer yöntem beslenme düzenidir. Bunun sebebi diş yapısının kalsiyumdan besin alması ve güç kazanmasıdır. Her gün düzenli olara kalsiyum içeren besinlerden ve meyvelerden bolca tüketin. Ayrıca kereviz ve lifli sebzeler dişler için en etkili olan sebzelerdir.
  • Elma ve havuç ısırılarak tüketilmelidir. Isırarak meyve yemek diş yapısını güçlendiren etki yaratır.
  • Dişteki asit dengesini sağlamak için kivi ve çilek tüketin.
  • Kuruyemişte bulunan doğal yağlar dişi besler.
  • Diş çürümesini önleyen öneriler içinde etkili bir diğer besin balık yağıdır. Omega3 barındırdığından diş dokusunun eksik kalan kısımlarını da tedavi eder.

Yapay Rahimde Doğan Kuzu

Bizi İnstagram‘dan takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası