Discord, YouTube’a entegre özelliğini test ediyor!

0

Discord , Rythm ve Groovy botlarının kaldırılmasıyla harekete geçti . Bu süreçte, YouTube’a entegre Birlikte İzle özelliğini test ediyor.

 

Discord , kullanıcıların YouTube videolarını birlikte izlemesini sağlayan Birlikte İzle özelliğini test ediyor. Bu durum Google’ın Discord’un popüler modlarını kapatmasının ardından geldi Yeni özellik son zamanlarda çok az kişinin kullanımına sunuldu.

Bu seçenek, Discord’un normal ekran paylaşımı özelliğine benzer . Yine de YouTube’a özgü bazı entegrasyon seçenekleri var. Video izleyecek kişiler orijinal videonun linkini ilgili alana yapıştırarak izlemeye başlayabilirler. Diğer kullanıcıların bağlantı ekleyip ekleyemeyeceğini de ayarlayabilir.

Discord’da YouTube videosu izlerken reklam görünecek

Rythm ve Groovy botları da daha önce bu fonksiyonların videosuz versiyonuna sahipti. Ancak bazı sorunlar nedeniyle iki botun erişimi kesildi. İki bot ile özellik arasındaki en büyük fark, resmi bir YouTube entegrasyonunun olması ve platformun video izlerken reklamlara yer vermesiydi.

Kullanıcılar aracı kullanırken açılır pencerede bir uyarı belirir. Burada YouTube, videoları izlerken reklamlarla karşılaşacağınızı belirtiyor. Pop-Up, Birlikte İzle özelliğinin Discord tarafından oluşturulduğunu ancak YouTube tarafından desteklendiğini de belirtiyor .

Gelecekte büyük sunuculara geliyor

Yeni aracın şu anda bireylere ve sunuculara yayıldığı bildiriliyor. İleride geniş kitlelere hitap eden sunucularda da kullanılacaktır. Şu anda nasıl çalıştığını merak ediyorsanız Discord’un Game Labs sunucusunda test edebilirsiniz .

YouTube entegrasyonu ile Birlikte İzle özelliğinin Discord platformuna gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Fikirlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.