E-Ticarette Satış Arttırma Teknikleri 

E-Ticarete başlayacak ya da ilk adımı atmış olan kişiler sürekli olarak satışlarını arttırmanın yollarını arar. Günümüzde online mağaza açmak gerçekten kolay. Ancak; bu mağaza üzerinden düzenli trafik ve satış elde etmek oldukça zor. Bazı özel teknikler kullanarak bu satışları artırabilmeniz elbette mümkündür. Doğru satış kanalları üzerinden yapılan pazarlama işletmenizi marka haline getirerek kazanç oranını artırmaktadır. Kurumsal kimlik kazanmak, işletmesini marka haline getirmek isteyen kişiler için bu yazımız içerisinde E-Ticarette Satış Arttırma Teknikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 

E-Ticarette Satış Arttırma Teknikleri "
E-Ticarette Satış Arttırma Teknikleri

Sosyal Medya Reklamları Verin 

Online mağazanız için daha fazla hedef kitleye ulaşmak istiyorsanız sosyal medya reklamlarından desek alabilirsiniz. Facebook ve Instagram için vereceğiniz reklamları istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Reklamları yaş, cinsiyet, şehir, ilgi alanları gibi birçok filtreye göre özelleştirerek yayınlayabilirsiniz. E-Ticarette Satış Arttırma Teknikleri içerisinde yer alan sosyal medya reklamları sayesinde ürün ve hizmet satışlarınızı artırabilirsiniz. 

SEO Çalışmalarına Öncelik Verin! 

SEO yani Arama Motoru Optimizasyon çalışması yaptırmak satışlarınızın kat ve kat artırabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre alışveriş yapan kişilerin %93’lük kısmı ürünlerini Google’dan aratarak satın alıyor. Herhangi bir ürün için Google araması yapan kişiler ürünlerin fiyatını, karşılaştırmaları ve yorumlarına arama sonuçları üzerinden öğreniyor. 

Google arama sonuçlarında internet siteniz ilk sıralarda yer alması durumunda binlerce potansiyel müşteriye sahip olabilirsiniz. SEO ile marka bilinirliği oluşturabilir, ürün ve hizmetlerinizi ülkenin en uzak noktasına dahi ulaştırabilirsiniz. Bireysel olarak SEO çalışması yapmak oldukça zordur. Bu nedenle Türkiye’nin en iyi, yeni nesil SEO ajansları ile çalışmanızı tavsiye ederiz. 

Google Reklamlarını Kullanın! 

Günlük, haftalık ya da aylık belirlediğiniz bütçeler üzerinden Google reklamlar vererek satışlarınızı artırabilirsiniz. Google reklamları televizyon ya da radyo reklamları gibi maliyetli değildir. Tamamen sizin tarafından belirlenmiş tıklama maliyetleri üzerinden verilen reklamlar, potansiyel müşterilerinizi ayağınıza kadar getirmektedir. E-Ticaret için kullanılan Google reklam modelleri; 

  • AdWords Metin Reklamları: Online mağazanız içerisinde yer alan ürünleri Google arama motorunda aradığınızda ilk 4 sırada reklamların yer aldığını görürsünüz. Google AdWords Metin Reklamları verdiğinizde sizin reklamlarınız da burada yer alır. Tıklama başı maliyeti en üst seviyede ayarlamanız sizin reklamınızı ilk sırada çıkarmaktadır. 
  • GDN Görüntülü Reklamlar: Çeşitli internet sitelerinde gezerken karşınıza görüntülü banner reklamları çıkacaktır. Google, ön bellek ve çerezler üzerinden son aradığınız keywordler üzerinden sizlere reklamlar sunar. Sizler de ürünlerinizin reklamını görüntülü reklamlar ile hedef kitlenize daha hızlı bir şekilde ulaştırabilirsiniz.  

E-Mail Pazarlaması Yapın! 

E-Ticarette Satış Arttırma Teknikleri yazımızın son sırasında e-mail pazarlaması yer alıyor. Sahip olduğunuz online mağaza için sadık müşteriler arıyorsanız e-mail pazarlama yolunu tercih edebilirsiniz. Sizden alışveriş yapmış bir kişiye ara ara kendinizi hatırlatacak mailler göndermeniz durumunda yeniden alışverişler yapmalarını sağlayabilirsiniz. Mail üzerinden kişiselleştirilmiş postalar, hedef kitleye yönelik düzenlemeler, ürün değerlendirmeleri gönderdiğinizde satışlarınızın arttığını görebilirsiniz.   

  • Mail üzerinden hoş geldin kampanyaları 
  • Belirli ürünler beğenip sepetine eklemiş fakat satın almayı tamamlamamış kişilere çeşitli kampanyalar 
  • Ürünler ile ilgili değerlendirme kampanyaları 
  • Sadık müşteriler için VIP reklamlar  

Son olarak ise kullanıcı deneyimi konusuna dikkat çekmek istiyoruz. Sahip olduğunuz online mağaza hızlı ve anlaşılabilir bir tasarıma sahip olmalıdır. Siteniz içerisinde zengin görseller ve videolar kullandığınızda hedef kitlenizin güvenini kazanarak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Bu önerileri dikkate alan işletmeler, satış hacimlerinin yükseldiğini görebilirler. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku