Elon Musk’tan Kripto Para Yasaklarına Kritik Yanıt

0

Code Conference etkinliğinde konuşan Elon Musk , Çin’in kripto para politikasını eleştirdi.

 

Yüksek güç tüketimi gerekçesiyle kripto para madenciliğini yasaklayan Çin, birçok uzman tarafından eleştirildi. Bir etkinlikte açıklama yapan Elon Musk , Çin’in kripto para politikasını eleştirdi.

Elon Musk: “Çin kripto para biriminin gücünü zayıflatmasından korkuyor.”

Salı günü Los Angeles’ta düzenlenen Kod Konferansı’nda konuşan Elon Musk , kripto para ve Starlink ile ilgili soruları yanıtladı .

Çin’in kripto para politikasıyla ilgili soruları yanıtlayan Musk, “İktidardaki Komünist Parti, teknolojinin gücünü baltalayacağını düşünüyor gibi görünüyor. Sanırım bu yüzden kripto para birimine karşılar.” ifadeleri kullandı.

Yakın zamanda kripto para ile ilgili tüm işlemleri yasa dışı ilan eden Çin hükümeti, kripto para borsalarının Çin’de faaliyet göstermesini yasakladığını duyurdu.

Başta Dogecoin olmak üzere birçok farklı dijital para birimine yatırım yapan Musk, kripto para madenciliğinin çevreye verdiği zarardan duyduğu endişeyi dile getirdi.

ABD hükümetinin kripto para konusundaki duruşunu değerlendiren Musk, “Hiçbir şey yapmalarına gerek yok. Kripto para birimlerinin büyük bir devrim yaratacağını düşünmüyorum. Ancak geleneksel bankacılık sistemlerindeki sorunlara çözüm ürettikleri ve bankaların müşterilerine daha iyi hizmet vermesini sağladıkları bir gerçek” dedi. dedim.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.