Geçersiz Linklerin SEO Açısındaki Zararları

Herhangi bir alanda sizde internet üzerinde yayın yapan siteye sahipseniz, her yönden web portalınızın kusursuz bir şekilde işlemesini sağlamak amacı ile çalışmalarınıza ara vermeden devam etmek zorundasınız. Bu, sizin çok daha kaliteli ve popüler bir sayfa olmanız için son derece gereklidir. Bu kriterlerden birisi de sayfanız içerisinde asla kırık link bulundurmamanız gerektiğidir. Kırık link; ziyaretçilerinizin arama motoru sistemlerinden ya da başka portallar üzerinden herhangi bir konuda bilgi almak için tıkladığı link sonunda karşılarına çıkan ‘ aradığınız sayfaya ulaşılamadı’ yazısı olmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşan ziyaretçiniz siteniz için hiçte olumlu bir düşünce ile ayrılmayacağının garantisini verebiliriz.

Dolayısı ile bu durumun sizin hem ziyaretçi sayısının artmasına engel olacak hem de google gibi arama motorlarında sıralama olarak web adresinizin geriye gitmesine neden olacaktır. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda site sahibi ya da editörlerinin konuya ciddi manada ilgi göstermesi gerektiğini de birkez daha hatırlatmak isteriz. Eğer sizde başarılı bir yayıncı olmak ve seo konusunda her anlamda zirvede yer almayaı hayal ediyorsanız bunun için gerekli çalışmaları ihmal etmeden yapmaya devam etmelisiniz. Bir online ziyaretçi, her daim hızlı, sade bir temaya sahip ve her kategorisi tıkır tıkır işleyen bir adres ile yola çıkmak istemektedir.

Bunlar, bir web sayfası için son derece önemli noktalar olmaktadır. Sizde kırık linkiniz var ise bunları hemen düzeltmeli ve hiç bir zaman kırık link ile ziyaretçilerinizin karşılaşmasını sağlamamalısınız. Bir webmaster olarak öncelikli görevleriniz arasında bunun yer aldığını da hiç bir zaman unutmayınız. Sizde sitenizin öncü ve rakipsiz olmasını istiyorsanız bu bağlamda gerekli çalışmaları hiç vakit kaybetmeden bir an önce yapmaya başlayabilirsiniz. Yapılan aramalarda hem üst sıralarda çıkmak hem de eşsiz bir hizmet vermek için doğru yatırımlar ile sitenize yön vermelisiniz. Bu sebeple hemen kırık link konusunda hassa bir çalışmaya imza atabilirsiniz. Herkese uzun soluklu bir yayın diler ve iyi günler temenni ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku