Google Play Oyunları Artık Windows’ta Oynanabilecek

Geçen ay Google, Google Play Oyunlar’ın 2022’de Windows PC’lere geleceğini duyurdu. Şimdi ise Kore, Tayvan ve Hong Kong’da Windows için Google Play Oyunlar’ın beta kayıtlarını açtı.

Şirket, beta sürümünde, kullanıcıların Google tarafından oluşturulan bağımsız bir uygulama aracılığıyla Windows PC’lerinde Google Play oyunlarının bir kataloğunu oynayabileceklerini söyledi. İlk oyun seti şunları içerir:

  • Mobile Legends: Bang Ban
  • Summoners War
  • State of Survival: The Joker Collaboration
  • Three Kingdoms Tactics

Yeni özellik ile kullanıcılar bu oyunları oynamak için bir Android telefona veya Chromebook’a ihtiyaç duymayacak, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda oynayabilecek, fare ve klavye girişleri ile daha büyük ekranlardan faydalanabilecekler. Cihazlar arasında geçiş yaparken ilerlemeyi veya başarıları kaybetmezsiniz, çünkü bunlar Google Play Oyunlar profilinizle senkronize edilir. Play Puanları, PC’lerdeki Google Play Oyunlar etkinliği için de kazanılabilir.

Google, yakında gelecek beta sürümlerinde daha fazla ülke ekleyeceğini söyledi.

Bununla ilgili olarak Google şunları söyledi:

Ürün ve hizmetlerimizin birlikte daha iyi çalışmasını sağlamaya yönelik daha geniş hedefimizin bir parçası olarak bu ürün, oyuncularla bulundukları yerde buluşmaya ve oyunlarına mümkün olduğunca çok cihazdan erişmelerine olanak sağlamaya çalışacağız.

Kaynak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku