Google’dan TikTok ve Instagram için beklenen haber!

0

Dünyanın en popüler arama motoru Google, TikTok ve Instagram için düzenleme yapabilir Şirket, Facebook ve ByteDance ile iletişime geçti!

 

Tüm dünyada popüler hale gelen ve milyonlarca kullanıcısı olan TikTok, kısa sürede diğer sosyal medya platformlarını da etkisi altına aldı. Başta Instagram ve YouTube olmak üzere geniş kitlelere sahip uygulamalar, TikTok’ta çeşitli özellikleri düzenlemiş ve kullanıcılarının hizmetine sunmuştur.

Bu platformlar içerdikleri kısa videolar ile kitlelerini büyütmüştür. Ancak Google , uzun süredir arama motoruna bu uygulamalar için bir bölüm eklemedi. İnternette arama yapan kişiler, istedikleri videoyu bulmak için doğrudan TikTok ve Instagram’a gitmek zorunda kaldı . Ancak bu yakında değişebilir. Google , TikTok ve Reels videolarını doğrudan görüntüleyebilir .

Google, TikTok ve Instagram Reels için kategoriler oluşturacak

YouTube Shorts ile bu iki platformla yarışan Google , arama motorunda kendi uygulamasıyla insanları kendine çekiyordu. Google’da arama yaparak TikTok’ta video bulmak Shorts’tan daha zordu. Ancak bugün ortaya çıkan bilgiler, ‘Kısa videolar’ bölümünün yakında hizmete gireceğini gösterdi.

‘Kısa videolar’ bölümü yakında Google’a geliyor

Google , TikTok ve Instagram Reels’deki videoları dizine eklemek ve sıralamak için en iyi kuruluşlarla iletişime geçti . Firma ByteDance ve Facebook ile anlaşırsa, aramalarınızda ‘Kısa videolar’ adlı bir bölüm sizi karşılayacaktır. Bu sayede Reels ve TikTok’taki içeriklere erişim çok daha kolay olacaktır.

Ayrıca Amerikan devi 2020 yılında böyle bir girişimde bulunarak özelliği test etmişti. Ancak, son kullanıcı bu işleve hiçbir zaman erişemedi.

TikTok uygulaması

Yapılacak olası düzenlemenin firmalar arasında yapılacak görüşmeler sonucunda netlik kazanması bekleniyor. YouTube Shorts ile uğraşan bu iki platformun Google’ın teklifine sıcak bakmaları oldukça olası . Ancak burada Google’ın ne istediği de önemli. Öyle ki dünyanın en büyük arama motoru bu rakip organizasyonların eline geçmeyecektir.

Google’ın Facebook ve ByteDance’e nasıl bir teklifte bulunacağı bilinmiyor. Bakalım ilerleyen günlerde sosyal medya cephesinde nasıl bir gelişme olacak. TikTok, Reels ve Shorts’u ne sıklıkla kullanıyorsunuz ? Platformlar hakkında düşünceleriniz nelerdir? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.