Hackerlardan bir darbe daha: Bitcoin.org hacklendi

Dünyanın en çok ziyaret edilen kripto para sitelerinden biri olan Bitcoin.org , kötü niyetli kişiler tarafından hacklendi.

 

Satoshi Nakamoto tarafından kurulan bitcoin.org web sitesi saldırıya uğradı. Aldıkları erişim yetkisini dolandırıcılık için kullanan hackerlar, kullanıcılardan Bitcoin talep etti.

Dünyanın en çok ziyaret edilen kripto para platformlarından biri olan Bitcoin.org, bilgisayar korsanlarının yeni hedefi haline geldi. Web sitesinin bir süredir saldırı altında olduğunu belirten yetkililer, hizmet aldıkları güvenlik duvarı nedeniyle saldırıya uğradıklarını iddia etti.

Bilgisayar korsanları bitcoin.org’u dolandırdı

Satoshi Nakamoto ve Martti Malmi tarafından oluşturulan Bitcoin.org, kripto para piyasasında çok önemli bir yere sahip. Satoshi olduğunu iddia eden Craig Wright’ın bitcoin.org’a açtığı dava Temmuz 2021’de sonuçlandı . Craig Wright’ı haklı bulan mahkeme, Bitcoin’in teknik incelemesini siteden kaldırmaya karar verdi.

Kullanıcıların Bitcoin ve altcoinler hakkında detaylı içeriklere ulaşabileceği internet sitesi, kötü niyetli kişiler tarafından hacklendi.

Bitcoin.org kullanıcı adı Cobra tarafından bilinen yöneticisi, onun Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Hacklenme nedenlerinin Cloudflare olduğunu belirten Cobra, “Bitcoin.org , Cloudflare sistemlerine taşınana kadar hiçbir zaman saldırıya uğramadı. Cloudflare altyapısını kullandıktan 2 ay sonra hacklendi. Trafiğimin nereye yönlendirildiğini açıklayabilir misiniz? Çünkü gerçek sunucum hack sırasında hiç trafik almadı.” ifadeleri kullandı.

HTTPS://T.CO/OSFGRFRRZB HİÇ SALDIRIYA UĞRAMADI. SONRA CLOUDFLARE’A TAŞINIYORUZ VE İKİ AY SONRA SALDIRIYA UĞRUYORUZ.

TRAFİĞİMİ NEREYE YÖNLENDİRDİĞİNİ DE AÇIKLAYABİLİR MİSİN? ÇÜNKÜ GERÇEK SUNUCUM HACK SIRASINDA HİÇ TRAFİK ALMADI. @CLOUDFLARE @EASTDAKOTA.

— COBRA (@COBRABİTCOİN) 23 EYLÜL 2021

Diğer kullanıcıların sorularını yanıtlayan Cobra, saldırı sırasında Cloudflare hesaplarına başkaları tarafından erişilmediğini ve trafiğin sunucuları yerine başka bir yere aktarıldığını belirtti.

Saldırganların şu ana kadar bitcoin.org üzerinden 17.764 dolar çaldıkları belirlendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku