İnternet Hızını Arttırma Yolları

İnternet hızını arttırma yolları etkili bir hıza sahip internetin avantajlarını kullanmak için önemlidir. İşlerinizi internet hızını arttırma sayesinde hızlı şekilde tamamlamak daha olanaklı olacaktır. İşleriniz programlaysa veya sürekli internet başında zaman geçirmeniz gerekiyorsa gerekenler yapılmalıdır. İnternette hızı kesen durumların öncelikle bulunması ve bazı teknikleri de kullanmak gerekmektedir.

İnternet Hızını Arttırma Yolları | Bant Genişliği Ne Olmalı?

Bant genişliği en az ne olmalı diyorsanız belirli bir alt limit olduğunu belirtmek gerekiyor. en az 1 Mbps bant genişliğinde  olmayan internet bağlantılarında hızı artırmak da pek mümkün olmuyor. Bu limiti standart bağlantı için alt limit olarak düşünebilirsiniz.

İnternet hızını arttırma

İnternet hızlandırma nasıl yapılır sorusunun en hızlı yanıtlarından biri öncelikle site hızını test etmek olacaktır. Elde net bir veri olduğunda başlangıç noktasını da bulmuş olursunuz. İnternet hızını arttırma için hız testi yapan bir site bularak buradaki performansı görmelisiniz. Bu konuyla ilgili arama yaptığınızda birçok seçenek olacaktır. Dilediğiniz bir taneyi deneyerek işlemlere başlayabilirsiniz.

1 Yeniden Başlatma İşlemleri Nasıl Yapılır

İnternette yeniden başlatma işlemleri nasıl yapılır diyorsanız resetlemeyi modem veya router varsa router üzerinden yapabilirsiniz. Özellikle geniş bir ağ kullanımı olduğunda, aynı anda çok sayıda bilgisayar varsa resetleme işlemi sayesinde hızı artırmak mümkündür.

Kapattığınız cihaz ardından güç kablosunu çıkarın ve 20 saniye kadar bekleyin. Yeniden güç kablosunu takarak interneti açın ve bağlantının tekrar güçlenmesini sağlayın.

Önbelleğe alınmış verilerin temizlenmesi sayesinde internet yavaşladı sorununuz ortadan kalkacaktır. Yeniden başlayan bağlantı güçlü olacaktır.

2 Yüksek Hızda İnternet İçin Yer Değişikliği

Yer değişikliği yaparak yüksek hızda internet kullanımı sağlayabilirsiniz. Modem yerinin değişmesiyle birlikte sinyal kalitesi çok daha iyi hale gelebilir. Kapı ve pencere gibi sinyal engelleyebilecek aralıkları yok edebilirsiniz.

3 Ethernet Kablosu Kullanmak

Ethernet kablosu kullanmak en etkili internet hızı artırma yollarından biridir. Wi-fi yerine doğrudan bilgisayarla modem bağlantısını kuran bu kablolar kesintileri azaltacağı için hızı artırmaktadır. İnternet bağlantısında aracı güçlendirici ek bir cihaz olmadığında kablo en iyi kurtarıcı olacaktır. En yüksek internet hızına ulaşmak için bunu yapmak kritik bir konudur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku