iOS 15 İpuçları ve Püf Noktaları

iOS 15, bu yılın ilerleyen zamanlarında – muhtemelen önceki yıllarda olduğu gibi Eylül ayında – piyasaya çıktığında iPhone deneyimine bir dizi yeni özellik ve değişiklik getirmeye hazırlanıyor. Ancak çoğumuz resmi sürümü beklemek zorunda olsa da, özel iPhone hayranları Yazılım güncellemesine Genel Beta Programı aracılığıyla beta biçiminde erişebilir.

En son iOS 15 beta sürümünü indirdiyseniz ve indirdiyseniz, en son yazılım güncellemesinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçları ve püf noktaları burada.

Yeniden tasarlanan Safari tarayıcısından en iyi şekilde yararlanın

iOS 15’teki en radikal değişikliklerden biri, yeniden tasarlanan Safari tarayıcısı biçiminde geliyor ve başlangıçta garip görünse de, sunulan birçok değişikliğin mantığı var.

En büyüğü, adres çubuğunun varsayılan konumunun sayfanın üstünden altına kaymış olmasıdır ve yeni hap form faktörünün çoğu alışıldığından çok daha kompakttır – beta döneminde bir değişiklik, artık sahip olduğunuz anlamına gelir. adres çubuğunu sayfanın en üstüne geri taşıma seçeneği.

En altta tutulursa, hap form faktörü, iPhone’un son modellerindeki uygulamalarda olduğu gibi sekmeler arasında hızlıca geçiş yapmak için sola ve sağa kaydırmanıza olanak tanır. Çeşitli sayfalarınızı daha düzenli tutmanıza yardımcı olan yeni sekmeli gruplar da vardır.

FaceTime Android ve Windows kullanıcıları

 

FaceTime, iOS 15’te yalnızca ikincil arka kameraları (varsa) kullanmanıza izin veren yeniden tasarlanmış bir arayüz değil, SharePlay işlevselliği ve en önemlisi Android ve Windows kullanıcıları ile FaceTime özelliği sunan büyük gelişmeler gördü.

Pandemi sırasında görüntülü aramalara olan yoğun güven göz önüne alındığında, Apple’ın nihayet Android ve Windows kullanıcılarının eğlenceye katılmasına izin vermesi pek de şaşırtıcı değil – ancak düşündüğünüz kadar basit değil.

Android ve Windows 10 için herkesin başka birini aramasına izin veren bir FaceTime uygulaması sunmak yerine, aramalar yalnızca iOS 15 kullanıcıları tarafından başlatılabilir. Bir aramayı başlattığınızda veya FaceTime uygulaması aracılığıyla bir arama planladığınızda, Android ve Windows kullanıcılarıyla paylaşılabilecek ve onların FaceTime’ın tarayıcı sürümü aracılığıyla katılmalarına olanak tanıyan bir bağlantı oluşturabilirsiniz.

Bu nedenle, teknik olarak FaceTime Android ve Windows kullanıcılarına izin verse de, istediğimiz tam entegrasyon değil. Yine de, bu bir başlangıç ​​ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız , iOS 15’te FaceTime Android ve Windows kullanıcılarının nasıl daha ayrıntılı olarak ayrı ayrı ele alınacağını özetliyoruz .

Odak Modlarını Ayarlayın

Odak Modu, eldeki göreve daha fazla odaklanmanıza yardımcı olacak görünen iOS 15’teki büyük yeni bir eklentidir. Rahatsız Etmeyin’i temel alarak, iOS 15’te belirli görevlere odaklanmanıza izin veren birden fazla odak moduna sahip olabilirsiniz.

İş odağını örnek alın: İş arkadaşlarınız dışındaki tüm gelen mesajların sesini kapatabilir, dikkat dağıtıcı sosyal medya bildirimlerini devre dışı bırakabilir ve hatta odaklanmanızı sağlamak için tüm ana ekran sayfalarını gizleyebilirsiniz. Bu Odak Modları ayrıca iMessage’a entegre edilmiştir ve arkadaşlarınız ve ailenizin meşgul olduğunuzu ve rahatsız edilmek istemediğinizi bilmesini sağlar ve çeşitli Apple cihazlarınız arasında da eşzamanlanırlar.

Odak modlarınızı ayarlamak için Ayarlar > Odak’a gidin. Uyku (eski adıyla Uyku Vakti), Kişisel ve İş ile birlikte genel Rahatsız Etmeyin için önceden ayarlanmış modları bulacaksınız, son ikisi kurulmaya hazır. Odak modunu özelleştirmek için ikisinden birine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin ve tamamlandıktan sonra Kontrol Merkezi aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku