iPhone 13 Pro Söküldü İnceleme

0

Apple’ın yeni iPhone 13 serisi dün itibarıyla yurt dışındaki kullanıcılara teslim edilmeye başlandı.  Serinin en büyük ve en gelişmiş modeli iPhone 13 Pro Max’i satın alarak iFixit youtube kanalı bizlerle incelemesini paylaştı. Cihazların kullanıcılara ulaşması ile birlikte çeşitli  inceleme videoları yayınlanmaya başlandı.

Cihazları sökerek tamir edilebilirlik puanını belirleyen iFixit başta olmak üzere birçok YouTuber, iPhone 13 Pro’yu paramparça etti.

iPhone 13 Pro’nun iç tasarımı ortaya çıktı

İlk dikkat çeken ise 3095 mAh kapasiteli bataryası oluyor. Geçen yıl piyasaya sürülen model iPhone 12 Pro, 2815 mAh bataryaya sahipti. Bu küçük fark ve A15 Bionic işlemcinin daha az güç tüketmesi sayesinde Apple, 1,5 saate kadar daha fazla pil ömrü sunduğunu söylüyor. L-şekilli pil, Sunwoda Electronic Co. tarafından üretilmiş gibi görünüyor.

Daha büyük bir kamera sensörü ve yüksek yenileme hızına sahip bir ekran gibi önemli değişiklikler olsa da, bunların cihazın iç kısmında çok büyük bir etkisi olmadı. Daha doğrusu dışarıdan bakıldığında iPhone 12 Pro ile şaşırtıcı bir fark yok.

Cihazın ekranı Samsung tarafından üretilirken RAM’in ana tedarikçisinin Samsung olduğu görülüyor. Depolama birimlerini Japonya merkezli Kioxia üretirken, cihazın yüksek hızlı internet bağlantısı Qualcomm X60 modem tarafından sağlanıyor. Bu arada, önceki modellere kıyasla daha küçük bir Taptic Engine kullanılıyor.

Taptic Engine daha küçük olmasına rağmen, iFixit’in ölçülerine göre daha ağır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.