iPhone İle PS4 Oyunlarını Oynamak Mümkün Mü?

iPhone ile PS4 oyunlarını oynamak Sony sayesinde artık mümkün! Sony tarafından yayımlanan “Remote Play” uygulaması sayesinde iPhone cihazlarda PS4 oyunları oynanabilir hale getirildi. iPhone kullanıcıları tarafından PS4 oyununun oynanabilmesi merak edilen ve sıkça araştırılan bir konudur. Sahip olduğunuz iPhone’nunuzda artık PS4 oynayabileceksiniz. iPhone ile PS4 oyunları oynamak için Sony tarafından açıklanan “Remote Play” uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca cihazınızda PS4 oynamak için TV bağlantısına ihtiyaç yoktur. iPhone cihazınıza indireceğiniz bu uygulama aynı zamanda ücretsizdir.

iPhone İle PS4 Oyunları Nasıl Oynanır?

iPhone ile PS4 oyunları nasıl oynanır? sorusu için detaylı bir açıklama yapacağız. PS4 oyun keyfini iPhone cihazınızda sürmek isteyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak PlayStation ayarlarınızı yapmanız gerekmektedir. Aşağıda belirttiğimiz adımları sırasıyla takip ederek konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 • Ayarlar menüsüne giriş yapın.

 • Uzaktan oynatma bağlantı ayarları seçeneğine giriş yapın.

 • Uzaktan oynatmayı etkinleştirme seçeneğini onaylayın.

Yukarıda belirttiğimiz işlemlerin yanı sıra daha kolay bir yöntem bulunuyor. Bu yöntem;

 • Ayarlar menüsüne tıklayın.

 • Güç tasarrufu ayarları seçeneğine tıklayın.

 • Dinlenme modu üstünde kullanılabilir özellikleri ayarla seçeneğine tıklayın.

 • 4- İnternete bağlı kal ve PS4’ü ağdan açmayı etkinleştir seçeneklerine tıklayın.

iPhone Cihazından PS4 Oyunlarını Oynamak

iPhone ile PS4 oyunları oynamak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. İlk olarak AppStore’a giriş yaparak R-Play uygulamasını indirmelisiniz.

2. Daha sonra açılan uygulamada “Register PS4” seçeneğine tıklayınız.

3. Açılan pencerede PSN online kimliğinizi yazın ve giriş yapın.

4. “8 digit registration number” kutucuğuna ise PS4’ünüzden alacağınız kodu yazmalısınız. Bu kodu almak için PS4’ün “Ayarlar” menüsüne gidin. Daha sonra “Uzaktan Oynatma Bağlantı Ayarları” seçeneğine giriş yapın. Karşınıza çıkan pencerede “Cihaz Ekle” seçeneğine giriş yapın. Bu süreçte karşınıza çıkan kod yazmanız gereken kod’dur. Kodu yazdıktan sonra ise sağ üstte bulunan Register seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede “Play” tuşuna basarak PS4 oyununu iPhone’nunuzda oynayabileceksiniz. Aynı zamanda herhangi bir TV’ye gerek duymadan iPhone telefonunuzda PS4 oyununu görüntüleyecek ve DualShock cihazınız sayesinde kolayca yönlendirme yapabileceksiniz.

iPhone’da PS4 Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

iPhone’da PS4 oynamak için sistem gereksinimleri oldukça önemlidir. Bunlar;

 • PS4 için 6.50 ya da daha üzeri sürüm yüklü olmak zorundadır.

 • İndirme ve yükleme hızı en az 5 MB/s olmalıdır. Aynı zamanda ve WiFi bağlantınızın olması şarttır.

 • iOS 12.1 ya da daha üzeri bir sürüme sahip olan iPhone cihazları arasında iPad ya da iPad Touch cihazlarından birisine sahip olmanız şarttır.

PS4 Oynamak İçin iPhone veya iPad’inizi Kullanabilirsiniz!

iPhone veya iPad cihazlarda PS4 oynamak artık mümkün görünüyor. PS4 oyunu severler ve iPhone kullanıcıları artık kolayca iPhone cihazından PS4 oyunlarını oynayabilecek! Sony, PlayStation 4 oynamayı sevenler için etkileyici bir program geliştirdi. iPhone veya iPad kullanıcıları ekranlarında PS4 oyununu oynayabilecekler. Aynı zamanda oyuncular PS4 uzaktan oynama ve herhangi bir oyunu açmak için İOS cihazlarından uzaktan konsola erişecek.

iOS 12.1 ya da sonraki sürüme sahip olmalısınız. iOS cihazlarda iPhone 7 sonrası, iPad 6. nesil sonrası ya da iPad Pro 2. nesil ve PS6.5’te donanım yazılımı sürümü 4 ve PlayStation Network hesabı olmak zorundadır. Aynı zamanda doğrudan iPhone ya da iPad cihazı üzerinden PS4 oyunu oynayabilir. Sony tarafından geliştirilen ve App Store’da bulunan Remote Play adlı uygulama sayesinde PS4 oyuncuları iOS cihazlarından oyunları oynayabilecek. Mobil iOS cihaz üzerinden PS4 ekranının görüntülenmesine izin vermelisiniz. Daha sonra PS4’ü kontrol edebilmek için mobil cihazınızın ekranında görünen denetleyiciyi kullanmalısınız.

 • iPhone ya da iPad üzerinden sesli sohbeti kullanarak

 • PS4’e doğrudan iPhone ya da iPad’den metini ekleyebilirsiniz.

iPhone İle PS4 Oynamak Mümkün Mü?

Öncelikle iOS kullanıcıları tarafından merak edilen bir konu olan “iPhone ile PS4 oynamak mümkün mü?” sorusuna kısaca “Evet!” diyebiliriz. Sony’nin yayımladığı Remote Play uygulaması sayesinde iOS cihazlardan PS4 oyunlarını oynamak artık mümkün! Bunun için PS4 konsolun ayarını yapmanız gerekmektedir. İlk önce PS4’te uzaktan oynatma işlevini etkin hale getirmelisiniz. Ayrıca bu özelliği kullanabilmek için sürümün en az 6.50 olması gerekiyor. Dolayısı ile konsolunuz güncel değil ise iPhone’unuzda PS4 oynamak için güncelleme yapmalısınız. iPhone cihazlar da PlayStation oynamak için sürümün en az 6.50 olmasına dikkat etmelisiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için;

PS4 menüsünden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. Daha sonra “Uzaktan Oynatma Ayarları” bölümüne geçin. Ardından ‘’Ayarlar’’ kısmından “Hesap Yönetimi” seçeneğine tıklayın. Son olarak “Ana PlayStation 4 Sistemi Olarak Etkinleştir” seçeneğine gelerek “Etkinleştir” seçeneğine tıklayınız. İphone cihazlar üzerinden PS4 oyununu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Özellikle Sony tarafından yayımlanan programı indirerek iOS cihazlarda PS4 oynayabileceksiniz. iPhone ya da iPad kullanıcıları PS4 oyununu yukarıda belirttiğimiz program sayesinde artık oynayabilecek. Sizler de iPhone ile PS4 oyunları oynamak istiyorsanız Remote Play programını indirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku