İPhone’a Müzik Nasıl Indirilir?

İPhone’a müzik nasıl indirilir?

 

İOS işletim sistemi Android’e kıyasla dış dünyaya kapalıdır. Bu yüzden iPhone kullanıcıları müzik indiremezler, şarkı indiremezler vs. kolay iş yapamazlar. Android, açık kaynak olduğu için üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri kabul ettiğinden; Apple’ın kısıtlamaları nedeniyle iPhone veya iPad’de bu mümkün değildir. Yani, imkansız müzik indirmek için iPhone? Bu sorunun cevabı elbette: hayır.

Rehberimizde iPhone kullanıcıları için en iyi şarkı indirme yöntemlerini listeledik.

iPhone müzik indirme – Bilgisayar üzerinden

iTunes aktarımı, iPhone için en iyi müzik indirme yöntemlerinden biridir. Bunun için bir bilgisayara ve bir bağlantı kablosuna ihtiyacınız var. Ayrıca iPhone’a atmak istediğiniz şarkıyı önceden bilgisayarınıza indirmiş olmanız gerekiyor. YouTube müzik indirme kılavuzumuzdan yardım alabilirsiniz .

Öncelikle şarkıyı bilgisayarınızda Yerel Disk C > Kullanıcılar > kullanıcı adınız > Müzik klasörüne atın.
Şimdi iTunes programını açın.
Sol üst köşedeki Dosya > Arşive Klasör Ekle düğmesini tıklayın. Ardından açılan pencerede Müzik klasörüne tıklayın ve “Klasör seç” deyin. Bu, Müzik’teki tüm dosyaların iTunes’a eklenmesini sağlayacaktır.
Şimdi iPhone’unuzu ve bilgisayarınızı bir kablo kullanarak bağlayın.
Ardından iTunes’un sol tarafındaki Ayarlar sekmesinin altındaki “Müzik” bölümüne girin.
“Müzik Senkronize Et” adlı bir seçenek görünecektir. Buradan “Tüm müzik kitaplığı” seçeneğini seçin ve son olarak “Senk” düğmesine tıklayın.
Bunu yaptıktan sonra iPhone müzik indirme işlemi tamamlanacaktır. Bilgisayarınızdaki tüm şarkıları iPhone’daki Müzik uygulamasından görüntüleyebilirsiniz. Çevrimdışı dinleyebilir ve arka planda çalabilirsiniz.

iOS müzik indirme – uygulama yardımıyla

İOS işletim sistemli bir iPhone kullanıyorsanız, çeşitli uygulamalar yardımıyla da şarkı indirebilirsiniz. Bu noktada seçici olmakta fayda var çünkü ne yazık ki Apple’ın kısıtlamaları nedeniyle her uygulama çalışmıyor. Veya iOS’un önceki sürümünde çalışsa da yeni sürümde çalışmadığına da rastlayabiliriz.

iOS, iPhone için müzik indirme uygulamaları:

  • Evermusic
  • Freegal Music
  • Music Downloader & Player
  • SoundCloud

iPhone şarkı indirmek için alternatif yöntemler

iTunes ve diğer müzik indirme uygulamalarından bahsettik. Ama bunlarla uğraşmak istemiyorsanız elbette deneyebileceğiniz alternatif iPhone şarkı indirme yöntemleri var. İşte tam bu noktada dijital müzik platformları devreye giriyor.

Spotify, TIDAL, Deezer, YouTube Music gibi servislere abone olarak istediğiniz kadar şarkı indirebilirsiniz. Alternatif olarak, Apple’ın kendi servisi olan Apple Music’i kullanabilirsiniz. Bu ücretli uygulamalar iOS işletim sistemine şarkı indirme ihtiyacınızı ortadan kaldıracaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku