Minecraft 1.19 Yenilikleri Neler?

Minecraft 1.19 yenilikleri hakkında bu konuda sizlere detaylı bilgiler sunmaya çalışıyor olacağız. Umarız sizler için faydalı bir içerik olur.

Microsoft’a ait olan Mojang Studios tarafından geliştirilen Minecraft oyunu, günümüzde en çok satan ve en çok oynanan oyunların başında geliyor. Mod desteği, topluluk sunucuları ve devasa dünyası ile dikkatleri üzerine çeken oyun için çok büyük bir sunucu topluluğu olduğunu da belirtmek istiyoruz. Örneğin Hypixel sunucusunda aynı anda 210.000’in üzerinde oyuncu aktif bir şekilde oynadı. Bu da oyunun ne kadar popüler olduğunu gösteriyor. Peki ya 1.19 ile birlikte oyuncuları neler bekliyor? Haydi beraber inceleyelim.

Minecraft 1.19 Yenilikleri

 

Minecraft 1.19, The Wild Update olarak Minecraft Live 2021 etkinliğinde duyuruldu. Bataklık güncellemesi olarak gelecek olan bu güncelleme için şu ana kadar pek çok snapshot yani ön sürüm yayınlandı. 2022 yılında çıkması beklenen sürüme eklenecek olan özellikler oyuncuları şimdiden heyecanlandırıyor. Oyuna eklenecek olan özelliklerden birisi kurbağalar. Kurbağa, bataklığın yanı sıra farklı biyomlarda farklı renklerle de olabilecek. Kurbağanın yavrusu da oyunda yer alacak. Yavru kurbağa, büyüdüğünde kurbağaya dönüşecek. Ayrıca kurbağa ışığı ile beraber oyuna yeni ve farklı renklerde ışık kaynağı da ekleniyor.

Minecraft 1.19 Yenilikleri

Minecraft 1.19 yenilikleri arasında warden da yer alıyor. Aslına bakarsak warden daha eski sürümlerde çıkacaktı fakat bazı gecikmeler sebebiyle 1.19’a ertelendi. Warden ile birlikte warden için yeni bir şehir ekleniyor. Bu şehir, ürkütücülüğü ile beraber oyuncuların macera yaşamasını sağlayacak. Warden, çok güçlü olduğu için birkaç vuruşta oyuncuyu öldürebilir. Bundan dolayı burada gezerken dikkatli olmak gerekiyor.

Bataklık güncellemesi ile beraber oyunda yer alacak bir diğer nesne sandıklı tekne oldu. Oyunda tekne bulunuyordu. Artık sandıklı tekneler ile beraber su üzerinde keşif yapmak isteyenler yanında eşyalarını götürebiliyor olacak. Buna ek olarak sandıklı tekneler hunilerle beraber kullanılabilir olacak. Bataklık güncellemesinin dikkat çeken yenilikleri arasında mangrov ağacı da yer alıyor. Oyuncular, bataklıkta yetişen mangrov ağacıyla beraber buradaki çamuru kullanıp çamur tuğla üretebilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku