Netflix Nasıl İndirilir?

Netflix, gösteriler ve filmler için harikadır, ancak yavaş internetiniz varsa veya herhangi bir şekilde web’e erişiminiz yoksa ne yaparsınız? Aslında içeriği doğrudan Netflix’ten indirebilirsiniz – bu, internet sorunlarını aşmanın mükemmel bir yoludur.

Netflix, kullanıcıların çevrimdışı görüntüleme için iOS, Android ve PC uygulaması aracılığıyla TV şovlarını ve filmlerini indirmelerine olanak tanır. Bu özellikten en iyi şekilde nasıl yararlanılacağı hemen belli değil, bu yüzden resmi indirme programında yer almayan diziler ve filmler için bir geçici çözüm de dahil olmak üzere en sevdiğiniz Netflix içeriklerini indirme kılavuzumuz burada.

Akıllı telefonlar ve PC için Netflix uygulaması aracılığıyla kullanılabilen Akıllı İndirmeler, izlediğiniz dizinin bölümlerini otomatik olarak siler ve bir sonrakini indirerek en sevdiğiniz dizileri çevrimdışı izlemeyi çok daha kolay hale getirir.

Herhangi bir program indirmeyi planlıyorsanız, dosya boyutları oldukça büyük olacaktır – tüm verilerinizi tüketmemeniz için bunu Wi-Fi üzerinden yapmanızı öneririz.

Netflix uygulamasını başlatın ve İndirilenler sekmesini seçin. Ekranın üst kısmında Akıllı İndirmeler’in açık olduğundan emin olun (değilse buna dokunun ve etkinleştirmek için düğmeyi kaydırın). Şimdi ‘İndirilecek Bir Şey Bul’a dokunun.

Bu, menüdeki ‘İndirilebilir’ bölümünün kısayoludur. İndirilebilecek çok sayıda şovun yanı sıra en popüler filmlerden bazılarını görmelisiniz.

İndirilebilecek herhangi bir şov veya filmin yanında, aşağıdaki örnekte görebileceğiniz, ‘Hyde Park Corner’ bölümünün sağında aşağı bakan ok sembolü olacaktır.

İlgilendiğiniz ve belki işe gidip gelirken veya uzun bir uçuşta çevrimdışı izlemek istediğiniz bir şov bulduğunuzda, onu seçin ve ardından peşinde olduğunuz bölümün yanındaki İndir simgesine dokunun. Ardından, uygulamanın alt kısmında mavi bir ilerleme çubuğu göreceksiniz. İndirdikten sonra, o bölümün yanında mavi bir simge göreceksiniz.

İndirilen programlarınızı menüye gidip İndirdiklerim’e dokunarak bulabilirsiniz. Sadece play’e basın ve uzaklara bakın. Cihazınızda en fazla 100 indirmeye sahip olabilirsiniz.

Telefonunuzda veya tabletinizde yeterli alan varsa ve internet bağlantınız kesilmeden bir süre önce, daha yüksek video kalitesinde indirmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için menüye gidin ve Uygulama Ayarları’na gidin. İndirilenler altında, Video Kalitesini İndir’e dokunun ve size uygun seçeneği seçin.

Ne yazık ki Netflix’teki tüm içeriğin indirilemediğini unutmayın. Bu, maliyet, popülerlik, kullanılabilirlik ve içerik haklarını çevreleyen komplikasyonlar gibi bir dizi faktörden kaynaklanabilir. Şovun/filmin çevrimdışı görüntüleme için başka bir sağlayıcı aracılığıyla mevcut olması olabilir, bu nedenle tamamen indirim yapmadan önce bunu kontrol edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku