NFT Tabanlı Oyunlar

Facebook, Metaverse projesi ile Web 3.0 devrini resmen başlatmıştır. Kripto para birimlerinin yaygınlaşması ve değer görmesi, birçok yatırımcının bu alana yatırımlar yapmalarına olanak sağlamıştır. Metaverse tabanlı 3 boyutlu olarak geliştirilen oyunlar yapımcılarına para kazandırdığı gibi oyuncularına da artık para kazandırıyor. Bu yazımız içerisinde kripto para ve NFT kazanabileceğiniz oyunlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kripto Para veya NFT Kazanabileceğiniz Oyunlar

  • Axie Infinity
  • Star Atlas
  • Decentraland
  • The Sandbox
  • Illuvium

Axie Infinity

Axie Infinity
Axie Infinity

Ethereum üzerine geliştirilmiş olan Axie Infinity Pokemon’dan esinlenerek tasarlanmıştır. Oyun, kullanıcılarına Pokemon’lara benzeyen dijital yaratıklar vermektedir. Bu yaratıkların her biri ERC-721 tabanlı benzersiz NFT’lerden oluşmaktadır. Oyun Axie Infinity Shard (AXS) ile yönetilmektedir. Oyun içerisindeki kazanımlarınızı bu kripto para ile çekebilir veya bu kripto para ile oyuna yükleme yapabilirsiniz.

Star Atlas

Star Atlas
Star Atlas

Star Atlas tamamen Unreal Engine 5 oyun motoru ile geliştirilmiş bir oyundur. Oldukça güzel grafiklere sahip olan Star Atlas, 2620 yılını konu alıyor. Galaksinin kontrolü için sanal blok zincirleri inşa etmeniz gerekiyor. Oyuncular istemeleri durumunda NFT satın alıp oyun içerisinde sergileyebilecekler. Oyun ilerleyen dönemlerde Satar Atlas adında kendi kripto para birimini oluşturacak.

Decentraland

Decentraland
Decentraland

Metaverse projesini en güzel yansıtacak oyunlardan birisi de Decentraland’dır. NFT Tabanlı Oyunlar arıyorsanız bu oyuna kesinlikle şans vermenizi öneriyorum. Oyun içerisinde toplamda 90.601 parsel dijital arazi bulunuyor. Ethereum blok zincirinde yer alan Decentraland MANA kripto para birimini kullanıyor. MANA üzerinden oyuna para yatırabilir veya hesabınızda bulunan kripto paraları MANA ile çekebilirsiniz. Sahip olduğunu araziler, kıyafetler, karakteriniz başta olmak üzere her şey NFT olarak satılabiliyor.

The Sandbox

The Sandbox
The Sandbox

Metaverse projelerinde konuşulan oyunlardan bir diğeri de The Sandbox oyunudur. Büyük bir dünyada LAND adındaki arazileri satın alarak oyuna başlayan kişiler sahip oldukları arazileri tamamen özgürce yeniden inşa edebiliyor. Oyunda NFT alışverişlerini LAND tokeni ile yapıyoruz. LAND tokeni ise SAND kripto para birimi ile alınıyor. Belirli bir kariyere gelmiş hesaplarınızı isterseniz tokenler üzerinden nakite çevirebilirsiniz.

Illuvium

Illuvium
Illuvium

NFT Tabanlı Oyunlar listemizin son sırasında Illuvium oyunu yer alıyor. RPG kategorisinde yer alan bu oyunda yaratık toplayıp rakipleriniz ile savaşlara giriyorsunuz. Oyunun aynı ısımda ILV kısaltma ismi ile kripto parası da bulunuyor. Oyuncular oyundan gelir elde etmek veya oyuna para yatırmak istedikleri zaman ILV kripto para birimini kullanabilirler. Oyuncular görev yaparak, savaşarak turnuvalara katılarak da ILV kazanabilirler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku