Nissan’ın ikonik otomobili NFT olarak satışa çıkacak! İşte tarih

NFT çalışmaları arasında bir araba daha yer alıyor . Nissan’ın sevilen modeli GT-R , dijital bir eser olarak satılacak.

 

Nissan’ın ikonik modeli GT-R ölümsüzleştirildi. 2007 yılından bu yana otomobil tutkunlarının gözdesi haline gelen araç, blockchain üzerinde barındırılan benzersiz dijital sanat eserleri arasında yer alıyor.

Alex McLeod tarafından tasarlanan sanat eseri

Nissan GT-R, olarak satışa sunulacak NFT tarafından Nissan Kanada, yerel sanatçı Alex McLeod tarafından tasarlanmıştır. Tasarımcı, GT-R’ye aracın cesurluğunu ve çeşitliliğini doğaüstü bir ortamda vurgulamanın bir yolunu gösteriyor.

Müzayede ile satışa çıkacak GT-R NFT için 204 bin dolar rezerv fiyatı belirlendi . NFT pazaryeri RubiX’te barındırılan dijital sanat eseri için müzayede Ekim’de başlayacak ve 7 Ekim’de 23:59 ET’de bitmesi planlanıyor. Nissan GT-R’nin NFT versiyonundan elde edilen gelirin hayır kurumlarına bağışlanması bekleniyor.

NFT nedir?

Bitcoin vb. Kripto para birimleri gibi blok zinciri teknolojisini kullanan NFT, nadirliği ve dijital bir sertifika olarak mülkiyeti ile bilinir. NFT sistemi sayesinde sanatçı müzayedesiyle doğrudan alıcılara ulaşılabilmekte veya satılan dijital eserin yeniden takasında komisyon alınabilmektedir.

Ayrıca NFT sayesinde sanatçılar devam eden satışlardan pay alabiliyor. Ayrıca NFT olarak dijital varlıklar arasında GIF’ler, şarkılar ve videolar olduğunu da belirtmek gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku