Tekno Konum
Teknolojiye dair her şey!

Örümcek Yağmuru Nedir?

0 180

Örümcek yağmuru dediğinizde aklınıza ne geliyor? Birden gökyüzünden yağan örümceklerin geldiğini bir düşünün, bir anda üzerinizde onlarca örümceğin gezdiğini hayal edin, ne düşünüyorsunuz? Düşünürken bile irkildiğimiz bu olayı yaşamamız mümkün, nasıl mı?

Geçen yıl Avustralya’da yaşanan doğa olayında gökten bir anda yavru örümcekler yağmaya başladı. Bölge halkının tanrının saçları adını verdiği olay da gökyüzünden inen milyonlarca örümcek bir anda okul, hastane hatta elektrik direkleri fark etmeden tüm bölgeyi istila etti. Bir anda ülke örümcek ağları ile dolmuştu, bununla kalmayarak ördükleri ağlar ile etrafta çılgınlar gibi dolaşıyorlardı.

Örümcek yağmuru dediğimiz şey bu minik canlıların göç etme yöntemi, aslında bu durum çok ender görülen bir olay değil 2007 yılında da Arjantin de görüldüğünü söyleyenler var. Uzmanlara göre bu durum her zaman yaşanıyor. Bu onlar için basit bir göç etme yöntemi olmasına karşın bu kadar yüksek sayı da bir göç genellikle yaşanmıyor, örümceklerin bu kadar kalabalık olması sebebiyle bölge halkı bu olaya mucize gözüyle bakıyor.

 

Bizi İnstagram‘dan Takip edebilirsiniz.

Diğer Yazılarımızıda Okumak İçin Tıklayın.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası