PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Nasıl Aktarılır?

PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Nasıl Aktarılır? PS4 oyunları günümüzün en popüler oyunları arasında yer almaktadır. Sony’nin yeni çıkardığı oyun konsolu PlayStation 4 Pro’ya geçiş yapmak artık çok kolay! Kafaları karıştıran “PS4 oyunlarını PS4 Pro’ya nasıl aktarılır?” sorusunu ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız. Öncelikle PS4 oyunları PS4 Pro’ya çevirme oldukça kolay bir işlemdir. PS4 kullanıcıları indirdikleri oyunları PS4 Pro’ya nasıl aktaracağını araştırıyor. Şimdi hep birlikte PS4 oyunlarının PS4 Pro’ya nasıl aktarılacağını cevaplayalım.

PS4 oyunlarını PS4 Pro’ya çevirmek için hard disk ile aktarım veya ethernet kablosu ile aktarım yapılabilmektedir. USB kablosu ile aktarım uzun olacağı için süreç uzayabilir. Bu sebeple PS4 oyunlarını PS4 Pro’ya aktarmak için ethernet kablosunu önermekteyiz. Ethernet kablosu ile oyunların PS4 Pro’ya aktarımı oldukça basittir. Bu işlemi sizlere adım adım anlatacağız.

1. Öncelikle iki PlayStation konsolda kendi PSN hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir.

2. Ethernet kablosu PS4 Pro’ya takılı bie şekilde PSN hesabınızdan Ayarlar bölümüne tıklayınız.

3. Bu aşamada Ayarlar bölümünü açıldıktan sonra “Sistem” bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra aktarma işlemi kolayca sağlanır. Süstem bölümüne geçiş yaptıktan sonra “Verileri başka PS4 sistemine aktar” seçeneğine tıklayınız. Verilerin aktarma sürecini onayladığınız an PS4 Pro’nun açık ya da kapalı olduğuna dair bir uyarı ekrana yansıyacaktır. PS4 aktif ise işlemlerinizi sırasıyla yapabilirsiniz. Aktif PS4 ile PS4 Pro arasında bir eşleşme yapılır. Son olarak karşınıza çıkan ekran da PS4 oyunlarının PS4 Pro’ya aktarımı için onayı verdikten sonra işlem otomatik olarak başlar. USB ile PS4’den PS4 Pro’dan aktarma işlemi uzun sürmektedir. Fakat bu oyun aktarma işlemi ethernet kablosu ile yapılırsa hem hızlı hem de sorunsuz bir şekilde aktarma sağlanır.

İki PS4 Sistemi Arasında Veri Aktarma

Aktif iki PS4 sistemi arasında veri aktarma sanıldığı kadar zor değildir. Kablosuz ağ üstünden veri aktarmak için ethernet kablosuna ihtiyaç duyulmaktadır. Ethernet kablosu aynı zamanda LAN olarak da adlandırılıyor. PS4 sisteminden verileri aktarmak için ethernet kablosuna bağlamanız gerekmektedir. Hesabınız ile PSN’ye giriş yapın. Daha sonra PS4 sistemini ethernet kablosu ile birbirine bağlayın. Verileri aktarmak için PS4 sistemini TV’ye bağlayabilirsiniz.

PS4 sisteminde veri aktarmanın bazı önemli unsurları bulunuyor. İki PS4 sisteminden verileri aktarma işlemini yağarken aktarılan PS4’de veriler tamamen silinir. Verileri aktardığınız PS4 sistemi üzerinden verilerin silinmesi mümkün değildir. Örneğin; sadece bir PS4’den diğer PS4 Pro’ya veri aktarırken silinen veriler PS4’de olur. Dolayısı ile aktarılan PS4 sistemi üzerinden veriler silinmiş olur. Ayrıca verileri aktarmak için her iki PS4 sisteminde en iyi sistem yazılımı olmak zorundadır.

PS4 Oyunlarını Çevirme

PlayStation 4 Pro sahibi kişiler eski PS4 oyunlarının Pro versiyonuna nasıl çevireceğini merak ediyor. Bu işlemleri deneyerek PS4 oyunları PS4 Pro’ya çevirmek son derece kolay olacaktır. Oyunları sadece Ethernet kablosu ile PlayStation 4 Pro’ya aktarmanız mümkündür. Oyun çevirme işlemini bu sayede rahatlıkla yapabilirsiniz. Tüm dosyalar, kayıtlar, videolar, ses dosyaları, videolar vb. kayıtları Ethernet kablosu ile PS4 Pro’ya aktarılabilir.

Ethernet kablosunu iki PlayStation cihazına bağlayarak birkaç işlem sonrası Pro’ya aktarılır. Ardından PlayStation 4 konsolu üzerinden oyunların aktarma işlemi sonlanmış olur. Bu süreçte PS4 ayar sekmesine tıklayarak sistem menüsünden transfer işlemi uygulanır. Transfer data from another PS4 seçeneğine tıkladığınız zaman dosyalar otomatik olarak aktarmaya başlar. Bu sayede sorunsuz bir şekilde PS4 oyunlarını PS4 Pro’ya çevirebilirsiniz. Ancak PS4 oyunlarını PS4 Pro’ya çevirmek için kullanıcının onayı şarttır. Kullanıcı onayı verdikten sonra çevirme işlemi doğrudan başlar ve kısa sürede işlem sonlanır.

PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya USB İle Aktarma

PS4 oyunlarını PS4 Pro’ya aktarırken USB kullanılabilir. Oyunların veri taşıma işlemini USB Flash bellek ile yapmak mümkündür. Belleği PS4’e taktıktan sonra Ayarlar > Uygulama Kayıtlı Verilerinin Yönetimi > Sistem Depolama Alanında Kayıtlı Veriler > USB Depolama Cihazına Kopyala adımlarını sırayla takip edin. Ardından kayıtlı dosyaları seçerek PS4 Pro’ya aktarımını aynı şekilde USB ile sağlayabilirsiniz.

PS4 Konsollarından PS5 Konsollarına Veri Aktarma

PS4 konsollarından PS5 konsollarına veri aktarma işlemi oldukça kolaydır. PS5 oyun konsolunu ilk kez kurarken birden fazla oyuncu için veri aktarılabilir. İlk kurulumu tamamladıktan sonra giriş yapılan hesap üzerinden veri aktarımı yapılmaktadır. Dolayısı ile hesap onayı gerektiği için şifrenizi unutmamanızda fayda var. PS4 konsolundaki depolama sürücünü PS5 konsoluna takarak rahatlıkla PS5 oyunlarına erişebilirsiniz.

PS4 sisteminin güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Veri transfer işlemi için en yeni sürüm olmak zorundadır. Veri transferinin başarılı bir şekilde tamamlanması için PS4 ve PA5 konsoluna aynı hesaptan giriş yapılmalıdır. Aynı zamanda iki konsol arasında veri transfer işlemin aynı WiFi bağlantısına bağlı olması zorunludur. Daha sonra karşınıza çıkan ekranı takip ederek adım adım işlemleri tamamlayabilirsiniz. PS4 oyunları veri aktarma işlemi yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku