RTX 4090 Özellikleri Sızdırıldı

RTX 4090 özellikleri ile beraber şimdiden basında yer almaya başladı. Peki model ile ilgili bilinen detaylar neler? Gelin beraber inceleyelim.

Henüz ekran kartı ile ilgili teknik detaylar belli olmadı fakat şimdiden bazı detaylar ortaya çıkmış durumda. Sızdırılan ve doğrulanmayan bilgilere göre RTX 40 serisi, oldukça güçlü modellerle oyuncularla ve profesyonellerle buluşuyor olacak. Sunduğu muazzam deneyim ile kullanıcıların tercihi haline gelebilecek olan bu kartlar hakkında açıklanan pek çok detay mevcut.

RTX 4090 Özellikleri

RTX 4090 ile ilgili açıklanan bilgilerin henüz doğrulanmadığını belirtelim. RTX 30 serisinin üzerinden uzun bir süre geçtiği için müşteriler şimdiden RTX 40 serisini beklemeye başladı. Gündeme düşen bazı haberlere göre RTX 4090, çok güçlü bir model olacak. Kartın özelliklerinden birisi güç tüketimi hakkında. RTX 3090 Ti, en yüksek tüketimde 350 watt güç tüketimi yapıyordu. RTX 4090 ile beraber güç tüketiminin 600 watt seviyesine kadar ulaşabileceği açıklanıyor. Bu da model ile ilgili ciddi değişikliklerin yapılabileceğini gösteriyor.

RTX 4090 Özellikleri

RTX 4090 özellikleri arasında işlemci özellikleri de yer alıyor. RTX 3090 Ti ekran kartında 1,7 GHz saat hızı bulunurken aynı zamanda bu ekran kartında 10.496 CUDA çekirdeği mevcut idi. RTX 4090 ekran kartı modeli ile beraber ekran kartının 2,7 GHz ve üzerinde hızlara sahip olacağı açıklanırken buna ek olarak modelin 18.432 CUDA çekirdeği ile müşterileri karşılayacağı ifade edilen bir diğer detay.

RTX 4090 ile birlikte bu modelde 100 TFLOPS ve üzeri değer dikkat çekerken bunun yanı sıra ekran kartının 24 GB GDDR6X belleğe sahip olacağı açıklanıyor. Bir önceki neslin de bu özelliğe sahip olduğunu açıklayalım. Bu değerin günümüz oyunları için yeterli olduğunu da belirtmek istiyoruz. Bunun yanı sıra tahminlere göre RTX 4090 ekran kartının 8K oyun deneyimine ağırlık vereceği de düşünülenler arasında. RTX 30 serisi ekran kartları, bilindiği üzere 4K oyun performansına ağırlık veriyordu. Yeni seride 4K performansı artarken 8K performansı da artık normal bir hale gelecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku