Steam Oyunu İade Etme

Steam, dünyanın en büyük oyun dağıtım platformudur. Her gün binlerce yeni oyunun eklendiği Steam’da günlük 100 milyon kişi oyun oynuyor. Bazen satın almış olduğunuz bir oyunu beğenmeyebilir, bilgisayarınız kaldırmayabilir. Satın aldığınız bir oyunu geri iade etmek istiyorsanız Steam Oyunu İade Etme yazımızın devamına göz atmanızı öneririz.

Steam, gerekli bir neden göstermeniz durumunda iade talebinizi kabul edip ödemiş olduğunuz ücreti geri hesabınıza yatıracaktır. Ücret hesabınıza yattığı gibi oyun kütüphanenizden silinecektir. İade talebi oluşturmadan önce iade etme koşullarını iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekiyor.

Steam Oyunu İade Etme Koşulları

"<yoastmark

Steam Oyunu İade Etme işlemi için İade Etme Koşullarını bilmeniz gerekiyor. Sahip olduğunuz bir oyunu iade etmek istiyorsanız satın alma süreniz 2 haftayı geçmemeli. Satın alma süreci 2 haftayı geçen oyunları iade edemezsiniz. Bunun yanı sıra oyunu 2 saatten fazla oynamamış olmanız gerekiyor. Bu koşullara uygun bir oyununuz varsa iade talebiniz kısa süre içerisinde onaylanır. Satın alma süreci üzerinden 2 hafta geçip oyunu 2 saatten fazla oynadıysanız maalesef talebiniz olumsuz olarak değerlendirilecektir.

Steam Oyunu İade Etme Nasıl Yapılır?

  • Steam oyun iade etme koşullarına sahip bir oyununuz varsa “Help” veya “Yardım” şeklinde bir bölüm göreceksiniz. Buradaki seçeneklerden “Steam Destek” kısmına tıklayın.
  • Steam Destek kısmına girdiğinizde satın almış olduğunuz son oyunların listesini göreceksiniz. Bu listeden iade etmek istediğiniz oyunu seçin.
  • İade etmek istediğiniz oyunu açtıktan sonra Karşınıza gelecek ekrandan para iadesi istiyorum seçeneğine tıklayın. Bir sonraki sayfada ödeme iadesini Steam bakiyesi olarak mı yoksa kullanmış olduğunuz ödeme yöntemi üzerinden mi istediğinizi seçmeniz gerekecek.
  • Ücreti Steam bakiyesi olarak alırsanız sahip olduğunuz bakiye ile farklı oyunlar alabilir veya daha önce oynamış olduğunuz oyunlar için oyun içi satın alımlar yapabilirsiniz. Son aşamada geri ödeme nedenini size sunulan listeden seçmeniz gerekecektir.
  • Son aşamayı tamamladıktan sonra Steam sizlere bir referans kodu verecektir. Burada iade talebinizin inceleme altına alınacağı belirtilecektir. Yapılan inceleme sonrasında sonuç e-posta üzerinden iletilecektir.

İncelemelerin günlerce, haftalarca sürdüğünü düşünmeyin. Profesyonel bir ekip ile yönetilen Steam’da iade talepleri ortalama 1 saat gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemlerin tamamını yapmak 5 dakikadan daha az zamanınızı alacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku