Strafor İmalatı Yaparak Para Kazanma

Günümüzde artık dükkân ve benzeri yerler açmak oldukça pahalı ve masraflı olmaya başladığı için insanlar evde üretim yapmaya ve çalışmaya yönelmiştir. Evde çalışmak için birçok farklı iş kolu bulunmaktadır. Bunların başında strafor üretimi gelmektedir. Evde köpük yapmak için başarılı olmak için takip edilmesi gereken özel bir teknoloji vardır. Ayrıca, özel ekipman gereklidir. Taban, polistiren adı verilen bir yapı malzemesidir.

Evde Strafor Nasıl Yapılır?

Hammadde özel bir kaba yerleştirilir, ardından yüksek sıcaklıkların etkisi altında polistiren topaklar genişler. Evde üretimde bu süreç sadece 3-5 dakika sürer ve işçilerin yakın gözetimi altındadır. Özel ekipman kullanmalısınız. İlk adım, peletlerin yüzeyinde nem damlacıklarının oluşmasına neden olabileceği için kurutularak uzaklaştırılır.

Evde kurutma, sıcak havanın etkisi altında gerçekleşir. Yaklaşık 4 dakika sürer. Yaşlanma süreci 6 güne kadar sürebilir. Akış hızı, peletlerin boyutuna ve ortam sıcaklığına bağlıdır. Bu süre zarfında, topaklar tüm havasız odayı doldurmalıdır. Bu adım herhangi bir özel ekipman gerektirmez. Bu noktada granüllerin nihai forma işlenmesi başlar. Evde bu işlem özel ekipman gerektirir. Granüller, yüksek sıcaklıkların etkisi altında istenen şekli alan bir blok kalıba beslenir.

Strafor İmalatı

Bu, 7-10 dakika içinde hızlı bir şekilde yapılır. Bloklar gerekli şekli aldığında sıralanır ve depolanır. Bundan sonra 20, 30, 40, 50 ve 100 mm kalınlığında levhalar kesilir. Bu kalınlıktaki bloklar en çok kullanılanlardır. Plastik köpük yapma teknolojisi o kadar karmaşık değil, asıl şey evde yapmak için gerekli tüm malzemeleri satın almaktır.

Strafor İmalatı Yaparak Para Kazanmanın Yolları

İş için, tüm gereksinimlere göre bu tür faaliyetlere uygun, özel donanımlı bir binaya ihtiyaç vardır. Odanın alanı en az 70 m2 olmalıdır. Bitmiş ürünleri, yani bir depoyu depolamak için bir kısmını çıkarmak gerekir. Atölye yüksekliği 3-5 metre olmalıdır. Odaya elektrik sağlanmalıdır. Ek olarak, kuru buhar beslemesini belirli bir basınçla düzenlemek gerekir.

Üretimin güvenilir, hızlı ve karlı olması için öncelikle üretimin ilk aşamasında faydalı olacak bir şişirme ajanı satın almak gerekir. Olgunlaşma için özel bir sığınağa ihtiyaç vardır. Üretimi de bırakmayacak olan polistiren kesmek için bir kompleks var. Köpük bloklar otomatik veya yarı otomatik makinelerde paketlenir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku