Xiaomi depreme karşı harekete geçti!

Xiaomi depreme karşı harekete geçti!

Xiaomi , depremleri tespit etme ve kullanıcıları mobil cihazlarla bilgilendirme konusunda yeni bir patent aldı.

 

Teknoloji devleri, cihazlarının daha fazla kullanıcıya ulaşmasını isterken, kullanıcıların sağlığını koruyacak teknolojiler geliştiriyor. Ekran süresinden EKG ölçümüne, COVID’li kişileri uyarmaktan kandaki oksijen seviyesini ölçmeye kadar onlarca farklı özellik halihazırda yaygın olarak kullanılıyor.

Xiaomi , telefon kullanıcılarını depremler hakkında bilgilendirmek ve olası bir depremi önceden bildirmek için yeni bir patent aldı.

Xiaomi, deprem tespiti için mobil cihazlar kullanacak
Kısa adı CN113406696A olan Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’nden veya CNIPA’dan alınan patent, “mobil cihazların sismik izleme yapmasını sağlayan yöntem ve ekipman” olarak karşımıza çıkıyor.

Mobil cihazlardaki sensörler sayesinde sismik dalgaların izlenmesi amaçlanmaktadır. Elde edilen veriler bir deprem işleme merkezine gönderilecek ve orada yapılacak değerlendirme sonucunda deprem riskinin olup olmadığı belirlenecektir.

Teknoloji devlerinin her yıl onlarca hatta yüzlerce farklı patent aldığını hatırlatmak isteriz. Bu patentlerin çoğu şirketlerin buluşlarını korumaları için alınmış ve uygulanmamaktadır. Xiaomi’nin bu konuda nasıl bir strateji izleyeceğini hep birlikte göreceğiz . Ancak mobil cihazlarla deprem tespiti kullanıcılar için oldukça önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku