YouTube’da Ücret Vermeden Reklamsız Video İzleme

YOUTUBE’DA ÜCRET VERMEDEN REKLAMSIZ VİDEO İZLEME

 
En çok kullanılan platformlardan birisi olan YouTube son zamanlarda reklam konusunda oldukça canımızı sıkmaya başladı. Her geçen gün artan reklam sayılarındaki ve reklam süreleri yüzünden izlediğimiz herhangi bir videodan keyif alamıyoruz. Reklamsız video izleyebilmek adına belirli bir ücret isteyen YouTube, kullanıcılarını Premium kullanmaya doğru yöneltiyor. Tüm YouTube kullanıcıları bu sorunun ardından videoları ücret vermeden reklamsız izlemek için bir takım araştırmalar yapıyor. Genellikle müzik dinlemek için kullanıldığı resmî veriler sonrasında ortaya çıkan YouTube’da reklamsız video ve müzik dinlemek mümkün mü?
 
YouTube üzerinde izleyeceğiniz videolarda reklam görmek istemeyen kullanıcıların oldukça hoşuna gideceği bir yazı ile karşınızdayız. Reklamların oldukça can sıkmaya başlamış olması kullanıcılar tarafından oldukça rahatsız edici bir durum haline geldiği söylenmektedir. Peki YouTube üzerinde izleyeceğiniz videolar veya dinleyeceğiniz şarkılar da reklamlarla karşılaşmamak adına neler yapmanız gerekiyor?
 
2018 yılında reklamları görmek istemeyen kullanıcılar adına ortaya Premium özelliğini sunan YouTube, bu hizmet karşısında ücret talep ettiği için kullanıcılar bir hayli uzak durmaktadır.
Reklamsız Youtube Ücretsiz Nasıl İzlenir
 

ÜCRET VERMEDEN REKLAMLARDAN KURTUL

 
YouTube üzerinde hiçbir ücret ödemeden ufak bir dokunuşla videoları reklamsız izleyebileceksiniz. Bunun için web sürümü kullanılması da zorunludur. Reklamsız video izlemek adına uygulama üzerinden ücret vermekten başka çareniz yok. Fakat tarayıcınız üzerinden YouTube’a girdiğinizde yapacağınız ufak bir dokunuş sayesinde YouTube’da Premium kullanır gibi reklamlardan kurtulabilirsiniz. Reddit kullanıcıları tarafından bulunan YouTube açığı sayesinde bir çok kişi YouTube üzerinde reklamlardan uzak bir şekilde keyfin sefasını sürmektedir. Tarayınız üzerinden ‘www.youtube.com/’ yazarak girdiğinizde aynı şekilde videoları izleyeceksiniz. Reklamlar da bir farklılık olmayacak. Fakat tarayıcınız üzerine ‘www. youtube.com./’ yazarak reklamlardan uzak bir YouTube kullanıcısı olarak devam edeceksiniz.
 
Bu açığın ortaya çıkması sonrası her geçen gün bilinirliği artmaktadır. Bu yüzden de YouTube yöneticileri bu durumu fark edip düzeltmeye kalkacaktır. Bu durumu fark edecekleri süre zarfı içerisinde rahat bir şekil de reklamsız videoların sefasını sürebilirsiniz.
 
Bir farklı yöntem olarakta reklamları şikayet etmeyi tercih edebilirsiniz. Genellikle aynı reklamların çıktığı YouTube platformunda reklamları engellemekte kullanışlı bir yöntem olarak bilinmektedir. Bu yöntem ise; YouTube üzerinde sol üst kısımda yer alan menüyü tıklamanız gerekecektir. Menü simgesini tıkladıktan hemen sonra açılan pencerede koyu renkte yazan ‘YouTube Barındırıcısı’ yazısına tıklayın. Karşınıza çıkan reklamları engellemek adına da sayfanın üst kısmında yer alan yatay çubuğa tıklayın. Bunun ardından tekrar farklı bir pencere açılacak. Açılan pencere üzerinden URL sekmesini tıklayın. Hemen ardından da karşınıza çıkan kutulardan engellemek istediğiniz URL’leri seçebilirsiniz. URL’leri engelledikten sonra kaydet butonuna tıklayıp engellemiş olduğunuz reklamları görmeyeceksiniz. Farklı reklamlar karşınıza çıktığında aynı işlemleri tekrar yaparak o reklamlardan da kurtulabilirsiniz. Tüm YouTube kullanıcılarına iyi seyirler dileriz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Kabul et Mesajları Oku